Boss Phone

Boss Phone | foto: Indiegogo

Smartphone Boss Phone vás zneviditelní na internetu

  • 8
Má být nekompromisním telefonem, který vyhoví širokému spektru uživatelských potřeb. Ač se obřím sedmipalcovým displejem řadí mezi phablety a tablety, prezentují ho tvůrci jako smartphone, který navíc uživatele ochrání před sbíráním soukromých dat třetími stranami.

Zatímco prodejní čísla notebooků a tabletů klesají, prodeje smartphonů rostou. Vzhledem k jejich všestrannému využití jimi mnozí uživatelé často nahrazují více zařízení. Mnohé špičkové smartphony jsou však i pořádně drahé. Zařazení Boss Phonu mezi smartphony je tak spíše marketingovým krokem, který se může vzhledem k jeho přednostem vyplatit.

Síť Tor

Tor je systém zajišťující anonymní brouzdání po internetu, k čemuž využívá model klient-server. Uživatel využívá klientskou část a jeho datový tok prochází nejprve sítí Tor, složenou ze serverových částí, a teprve pak k cílovému počítači. Tím je možné skrýt informace o IP adrese a další faktory, které by mohly uživatele identifikovat.

zdroj: Wikipedia

Tou může být pro někoho obří displej o úhlopříčce sedm palců. Jistě, pro pohodlnější čtení textu či prohlížení fotografií je jistě vhodnější, nikoli však pro zařízení, které má sloužit především jako telefon. Problém pohodlně uchopit toto mobilní monstrum budou mít hlavně ženy, ale masivně bude působit jistě i v mužské ruce. A ač by takto rozměrnému displeji slušelo QHD rozlišení, bude nutné se spokojit s rozlišením 1 200 × 1 920 pixelů. Elegantní dojem ze zařízení pak mírně degraduje poměrně silný rámeček po bocích displeje. Plusem pak pro některé uživatele může být podpora dvou SIM karet.

Nicméně hlavní předností přerostlého smartphonu je použití systému Tor, který zajistí anonymní brouzdání po internetu. Běžné smartphony jsou totiž cenným zdrojem informací nejen pro tvůrce operačních systémů, ale soukromá data o uživatelích sbírají i třetí strany. Tyto informace pak v tom lepším případě slouží například k marketingovým účelům, mohou však posloužit i jedincům s nekalými úmysly.

Tři písmenka a je z vás automaticky terorista. NSA se bojí Toru a Linuxu

Srdcem prvního smartphonu se systémem zajišťujícím anonymizaci uživatele bude procesor MediaTek s osmi jádry Cortex A7 a jako operační systém byl zvolen Android ve verzi 5.0 Lollipop. Počítá se s podporou 3G i globálních LTE sítí. Základní uživatelská paměť o kapacitě 16 GB bude dále rozšiřitelná. Dvojice fotoaparátů bude mít rozlišení 2 a 8 MPix. Přísun energie bude zajišťovat 3 000mAh baterie.

Projekt Boss Phonu je však ještě v plenkách. Aby mohl uživatele proti šmírování ochránit, potřebují jeho autoři nashromáždit částku 150 tisíc dolarů, tedy v přepočtu téměř 3,5 milionu korun. Získat tento finanční obnos se snaží prostřednictvím startupového portálu Indiegogo. První dodávky by měly být uskutečněny již letos v říjnu.

Prvních padesát nejrychlejších podporovatelů získá v případě úspěšného financovaní Boss Phone za 275 dolarů (přibližně 6 200 korun). Standardní prodejní cena je pak 399 dolarů (zhruba devět tisíc korun). Jde tedy o výrazně nižší sumu, než stojí současné topmodely světových výrobců, oproti nimž navíc Boss Phone ochrání soukromí uživatele. Jenže za daň v podobě rozměrného smartphonu, který upozadí i ty největší phablety.