Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Období od 27. prosince do 4. ledna na Mobil.cz

aktualizováno 
Pravidelný přehled článků, který tentokrát obsahuje texty za celé období svátků. Věříme, že tím usnadníme orientaci všem, kteří se na naše stránky dostanou jen o víkendu.

Čtvrtek 27. prosince

Štědrý den: Rekord v posílání SMS
Lidé poslali na Štědrý den 30 milionů textových zpráv SMS, což je o třetinu víc než ve stejný den v roce 2000. Oskar se potýkal s problémy.
27.12.2001, ČTK , Vaše redakce, rubrika Z domova

Playboy: Dívku měsíce vám doručíme přímo na mobil
Není nutné chodit do obchodu, chcete-li si prohlédnout poslední dívku měsíce časopisu Playboy. Již příští rok bude možné stáhnout si obrázky ze slavného pánského časopisu na svůj mobilní telefon, v úpravě černobílé pro obyčejný displej i v plné barvě a velikosti vhodné pro moderní přístroje, jako je Nokia 7650 nebo Ericsson T68.
27.12.2001, Luděk Zadražil, rubrika Zprávy - Mobilní komunikace

TELeKONOM: Japonské mobilisty obtěžuje erotický spamming...
...generovaný počítačovými programy, které navíc zahlcují éter; Brusel si vyšlápl na monopolisty, když Evropská komise obvinila dominantní operátory ve Francii a Španělsku ze zneužívání jejich postavení na trhu.
27.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Pátek 28. prosince

Za registraci Twistu dostanete 15% slevu
Udejte své udaje při nákupu Twistu a máte slevu. Také ovšem letáky ve schránce.
28.12.2001, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Paegas dává číslo na přání a Nokii za pět set
V novém roce bude aktivace tarifu u Paegasu o něco veselejší - budete si totiž moci vybrat číslo podle svého přání.
28.12.2001, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Nový Alcatel bude převlečený Philips
Těšíte se na nové modely mobilních telefonů se značkou Alcatel? Chtěli byste vědět, jak budou vypadat? Fotografie a technické detaily zatím chybí, ale podle nejnovějších informací se již telefony podobné novým Alcatelům prodávají. Na pultech prodejen je totiž najdete pod značkou Philips!
28.12.2001, Jan Matura, rubrika Alcatel

Historické pozadí GSM – vznik cellulárních sítí
Dnes se podíváme do historie mobilních komunikací. Budeme se zabývat tím, jak vznikaly první sítě mobilních ,i tím, co bylo příčinou a záminkou pro vznik GSM standardu. Nezapomeneme ani na události, které standardizaci provázely nebo i formovaly. Každému příznivci mobilní telefonie se mohou tyto informace někdy hodit.
28.12.2001, Patrick Zandl, rubrika Mobilní technologie

TELeKONOM: Český Telecom bude mít 26 konkurentů...
.. na poli pevných telefonních linek; ruské telekomunikační firmy letos vydělaly o polovinu více než loni; Český Telecom spojil na Štědrý den 650 000 hovorů a dokončil digitalizaci středních Čech.
28.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Pondělí 31. prosince

Historické pozadí GSM – početí GSM
Systém NMT 450, jehož objevením vrcholil předcházející článek, rozhodně neměl na růžích ustláno. Evropské vlády udělaly leccos proto, aby se nikdy nestal opravdu evropským, později se ještě přidaly rostoucí požadavky na jeho kapacitu. Přitom GSM již stálo za dveřmi. Přinášíme druhý díl ohlédnutí za vývojem sítí mobilních telefonů.
31.12.2001, Patrick Zandl, rubrika Mobilní technologie

Recenze vydané na Mobil.cz v roce 2001
Každý měsíc jsme letos přinesli vždy alespoň čtyři recenze mobilních telefonů. Na poslední den v roce jsme vám proto připravili přehled recenzí, které letos u nás vyšly. Pokud vám některá unikla, dnes se k ní můžete pohodlně vrátit. Můžete také na celkem 49 příkladech porovnat vývoj parametrů mobilních telefonů v tomto roce.
31.12.2001, Vaše redakce, rubrika Mobilní telefony

TELeKONOM: Češi letos nakoupili téměř tři miliony nových mobilů...
... takže penetrace na území ČR dosáhla sedmdesáti procent; Český Telecom je rád, že ztrácí zákazníky, kteří nechtějí za pevnou linku platit dražší paušál; České radiokomunikace se rozhodly vyplatit dodatečnou dividendu ve výši 76 korun na akcii; věřitelé zadluženého polského Elektrimu si patrně vynutí bankrot.
31.12.2001, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Středa 2. ledna

Paegas loni získal téměř milion zákazníků
Pro služby sítě Paegas se v loňském roce rozhodlo téměř milion nových zákazníků. Rok 2001 ukončila společnost RadioMobil s 2 850 046 aktivními zákazníky.
2.1.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Dohoda s Oskarem se zkracuje
Od 1. ledna se délka nově uzavřených smluv u Dohody s Oskarem zkrátí ze tří na dva roky.
2.1.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Eurotel loni získal přes milión zákazníků
Eurotelu se za loňský rok podařilo získat více než jeden milión nových zákazníků. Během přelomu roku současně zaznamenal nejvíce spojených hovorů a odeslaných textových zpráv
2.1.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Vánoční Oskartu teď můžete koupit i samotnou
Od prvního do patnáctého ledna si můžete koupit poslední Vánoční Oskarty, a to i bez nutnosti pořizovat si zároveň mobilní telefon.
2.1.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Mobilní operátoři zvládli přelom roku se ctí
Čeští mobilní operátoři zvládli přelom roku přesně tak, jak se od nich čekalo. Sítě GSM byly funkční i v době extrémní zátěže o Štědrém dnu a silvestru. Na spoustě míst v České republice samozřejmě docházelo k přetížení, takže si zákazníci nezavolali nebo neposlali SMS, ale to se čekalo.
2.1.2002, Rostislav Kocman, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Začíná cenová válka. Půjdou ceny mobilů dolů?
Chcete si pořídit nový mobilní telefon? Vystrašily vás poslední výroky našich operátorů, že ceny telefonů půjdou nahoru, protože je přestanou dotovat? Klidně ať přestanou, na trh mobilů totiž útočí cenová válka jejich výrobců. Ti se snaží vyrábět co nejlevněji a užitek z toho budou mít především zákazníci.
2.1.2002, Jan Matura, rubrika Ostatní

Ovládejte své auto z mobilu
Proč pasivně čekat, až vám ukradnou auto, zabouchnete si klíče či zapomenete zhasnout světla. S GSM pagerem můžete leccos ovládat pouhým odesláním textovky.
2.1.2002, Petr Pavlík, rubrika Mobilní technologie

Hraní na Siemensu C45 usnadní joystick
Na telefonu Siemens C45 můžete hrát tři hry. Protože jsou všechny akční, hodí se být při jejich hraní rychlý. Zrychlit vaše reakce a zlepšit tak i vaše výsledky vám pomůže joystick, vyrobený právě pro Siemens C45.
2.1.2002, Luděk Zadražil, rubrika Příslušenství k mobilům

TELeKONOM: Prodej mobilů před Vánocemi klesl v Británii na polovinu...
...když se letos před svátky prodalo méně než pět milionů telefonů; silvestr v textovkách předčil Štědrý den, v celé České republice lidé poslali 25 milionů textových zpráv; v Japonsku je tolik uživatelů mobilních telefonů, že jim na silvestra musejí operátoři omezit přístup ke službám, aby sítě přežily.
2.1.2002, Vaše redakce, rubrika Ze světa

Čtvrtek 3. ledna

Za 15 minut Telecom spojil 370 000 hovorů
Telecomu stoupl po silvestrovské půlnoci provoz na pětinásobek.
3.1.2002, ČTK, rubrika Agenturní zprávy

Zákazníci Telecomu prý odhlašují pevné linky kvůli zdražení
Podle zpravodajství TV Nova lidé houfně odhlašují telefonní stanice Českého Telecomu.
3.1.2002, ČTK, rubrika Agenturní zprávy

Oskarovy ceny telefonů v roce 2002: nový Sony J7
V nabídce Oskara se objevuje jeden nový telefon - Sony CMD-J7.
3.1.2002, Vaše redakce, rubrika Zprávy - operátoři

Přehled cen všech předplacených sad
Přinášíme vám přehled cen všech předplacených sad, které nyní operátoři – alespoň v cenících – nabízejí. Některé sady jsou od ledna dražší, tentokrát jen výjimečně došlo i ke zlevnění. V nabídce jsou některé nové telefony (i když ty nejsou ještě fyzicky k dispozici); jiné už se neprodávají, nebo jenom doprodávají.
3.1.2002, Rostislav Kocman, rubrika Pre-paid sady

Eurotel loni Paegasu utekl o 80 tisíc zákazníků
Nejstarší český operátor Eurotel loni obhájil a dokonce upevnil svou pozici největšího poskytovatele mobilních služeb. Na konci roku jej však konkurenční RadioMobil dokázal předstihnout. Oskar počet svých zákazníků zveřejní až v průběhu ledna.
3.1.2002, Přemysl Souček, rubrika Co se děje kolem operátorů - causy, výpadky atd.

Soutěž o Philips Fisio 311 a další ceny končí již v neděli!
Soutěž o mobilní telefon Philips Fisio 311 a o další ceny končí v neděli 6.1.2002. Jestli chcete vyhrát jednu z několika atraktivních cen, máte poslední možnost zůčastnit se. Stačí kliknout a zodpovědět několik jednoduchých otázek...
3.1.2002, Vaše redakce, rubrika Philips

Inteligentní auto je s mobilem jedno tělo, jedna duše
Mobilní telefon a automobil dnes tvoří dva oddělené celky. V blízké budoucnosti by se to však mělo změnit. Mobilní terminály by totiž měly obstarat komunikaci moderních vozů s okolím. Ukázkou tohoto trendu je převratný prototyp automobilu Filo, který je prvním plně elektronickým vozem na světě. Jednou z jeho hlavních součástí je i terminál od firmy Nokia.
3.1.2002, Luděk Zadražil, rubrika Mobilní technologie

Jak vypadá jubilejní BTS sítě Paegas?
Na začátku listopadu zprovoznil RadioMobil základnovou stanici sítě Paegas s pořadovým číslem 3000. Ta stojí u obce Malá Hraštice na Příbramsku a my pro vás máme několik jejích fotografií.
3.1.2002, Rostislav Kocman, rubrika Vše okolo BTS

TELeKONOM: Na Silvestra odešlo 25 milionů textovek...
...a většina z nich dorazila včas; Sonera spustila ve čtyřech finských městech UMTS; Korea Telecom chce proniknout do Japonska a Číny; Ericsson si v samotném závěru roku vylepšil cash flow.
3.1.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Pátek 4. ledna

Odhlášení telefonu od Telecomu nic nestojí
Po ohlášeném zdražení cen tarifních programů Českého Telecomu se zvýšil zájem o podmínky, za jakých lze zrušit pevnou linku od tohoto operátora. V souvislosti s tím se také vyrojily fámy o tom, jak je zrušení linky drahé a komplikované. Zjistili jsme, jak je to doopravdy.
4.1.2002, Přemysl Souček, rubrika Služby operátorů

Právě testujeme: Samsung SGH-N400
Stylových telefonů je již mnoho, ale jen jeden je takový jako Samsung SGH-N400. Ačkoliv nejde o oblíbené véčko, nemá barevný displej ani není ten nejlehčí a nejmenší, nikdo ho nepřehlédne. Jeho poznávacím znamením je samovysouvací anténa poháněná elektromotorkem. Přesto však tento mobilní telefon může nabídnout mnohem víc, než jen tento trik - vyrovná se totiž i manažerským telefonům.
4.1.2002, Luděk Zadražil, rubrika Samsung

Silvestr v kruhu mobilním aneb pod vlivem SMS
Při pohledu na skupinu lidí, kteří si o silvestrovském večeru povídají o průchodnosti mobilních sítí a předhánějí se v tom, kdo pošle víc SMS zpráv, se musí každý rozumný člověk zasmát. Překvapivě je takových málo, protože většina lidí, často i těch naprosto rozumných, je také součástí právě takových textovkových orgií.
4.1.2002, Luděk Zadražil, rubrika Zvláštnosti, zajímavosti, speciality, ostatní

Cyklonabíječka za pětistovku pro každý telefon
Mobilní telefon lze dobíjet i na obyčejném jízdním kole. Cykloturisté, kteří s batohy brázdí naše silnice od jara do podzimu, mají vystaráno. Řešení je navíc k dispozici pro každý telefon, který lze nabíjet v autě CL adaptérem.
4.1.2002, Přemysl Souček, rubrika Příslušenství k mobilům

TELeKONOM: Tisíce lidí odhlašují pevné telefony Českého Telecomu...
...UPC přišla o třetinu zákazníků na Olomoucku kvůli tomu, že zastavila bezdrátové vysílání kabelové televize; technologii ADSL budou pro France Télécom dodávat domácí Alcatel a americký Lucent; České radiokomunikace chtějí prodávat RadioMobil i Contactel.
4.1.2002, Daniel Deyl, rubrika Ze světa

Autor:
Nejčtenější

S7 a S8 úvodní fotka
Takto vypadají vnitřnosti nejlepších samsungů. Je to úhledná práce

Viděli jste někdy „střeva“ telefonu? Během prohlídky servisního centra telefonů značky Samsung v rámci prodejny Alza v Holešovicích jsme měli možnost se...  celý článek

Samsung Galaxy Note 8
Samsung vyvíjí snímač otisků integrovaný v displeji. Bude pětkrát dražší

Smartphone Galaxy Note 8 ještě ani nevyšel a analytik Ming-Chi Kuo už ve svých předpovědích mluví o jeho nástupci. Právě u Notu 9 by měl debutovat v displeji...  celý článek

Nokia vyhrála patentovou válku s Applem
Záhada drahých tarifů. Plnou cenu platí jen někdo

Je to paradox, T-Mobile dlouhodobě získává za zákazníka s tarifem v průměru jen 350 korun měsíčně, navíc suma trvale mírně klesá. Jenže přesně tolik stojí jeho...  celý článek

Google Pixel 2 od HTC.
Pixel 2 na prvním obrázku. Vypadá to na hodně konzervativní přístroj

Letos se dočkáme druhé generace smartphonů Pixel od Googlu. Základní model některými vlastnostmi možná nepříjemně překvapí. Jinak bude ze staré školy.  celý článek

Nubia Z11 miniS
Nubia zlevnila i o více než tisíc korun. A rovnou všechny modely

Nubia zlevnila prakticky celý svůj sortiment na českém trhu. Hned několik modelů se tak dočkalo cenovky nižší i o více než tisíc korun.  celý článek

Další z rubriky

Systém watchOS 4 pro hodinky Apple Watch.
Hodinky od Applu mají být nezávislé. Už nebudou potřebovat iPhone

Apple plánuje do konce letošního roku představit verzi svých chytrých hodinek, která se bude moci připojit přímo k mobilní síti. Chce tak snížit závislost...  celý článek

Hlasová asistentka Amazon Alexa na HTC U11
Na hraní je asistentka v mobilu dobrá, ale prakticky je k ničemu

HTC při představení špičkového modelu U11 slibovalo, že nabídne i různá řešení hlasových asistentů. A přímo slibovalo Alexu od Amazonu. Ta se teď s drobnou...  celý článek

T-Mobile eSIM
Do mobilů přestaneme strkat kousek plastu. SIM přiletí vzduchem

Malým plastovým SIM s miniaturním čipem v příštích letech odzvoní. Telefony, tablety, nositelná elektronika a další mobilní zařízení se začnou čím dál více...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.