Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové žiletky jsou na světě! Motorola představila čtyři modely

  9:50aktualizováno  9:50
Americká Motorola představila v noci na dnešek několik nových modelů, které obohatí její žiletkovou řadu. Nabízíme vám fotografie všech novinek a jejich základní parametry. Aktualizováno: Prohlédněte si nový RAZR s podporou HSDPA!
Nové Motoroly jsou na světě

Nové Motoroly jsou na světě | foto: Michal Hron, Mobil

Motorola slaví obrovské úspěchy s tenkými modely řady RAZR. Není proto žádným překvapením, že i nové modely na úspěšné žiletky navazují. Nové modely pojmenované KRZR a RIZR jsou užší než zmiňovaný vlajkový model. Ten dopomohl firmě před dvěma roky k oživení značky. Mezi novinky patří i modely Razr Maxx a RAZR XX, první z nich můžeme považovat za nástupce Motoroly V3x. - více zde

Poměrně překvapivé je pojmenování nových modelů. Původní označení RAZR si zachovaly jen dvě novinky s podporou sítí třetí generace - RAZR MAXX a RAZR XX. Na trhu se očekává největší úspěch od modelů KRZR a RIZR. Do zahájení prodeje ještě zbývá poměrně dost času, tak si nová jména můžete zkusit zapamatovat.

Čtyři novinky nestačí

den po představení výše uvedené čtveřice ukázala Motorola i nový model MOTOFONE. Stylový low-endový model zaujme supertenkým designem, displejem používajícím novou technologii EPD a nebo konstrukcí se zvýšenou odolností. Telefon má nové menu usnadňující ovládání. - více zde

Na úspěch designu Motoroly Razr reagovali nabídkou extrémně štíhlých telefonů i konkurenti jako je Samsung a mnozí další. Motorola se především v Asii musí obávat i mnoha padělatelů, kteří produkují telefony jen velmi těžko rozeznatelné od originálů. - fotografie zde 

Budou novinky stejně úspěšné jako žiletky?

Od konce roku 2004 firma prodala po světě asi 50 milionů supertenkých telefonů. S prodejem novinek chce firma začít do konce roku, smlouvu již má například s China Mobile, největším mobilním operátorem světa podle počtu zákazníků. Firma chce celkově udat až 500 milionů telefonů celé této řady.

Motorola KRZR - jediný opravdový nástupce

Asi nejdůležitější dnešní novinkou Motoroly je model KRZR. Jde totiž o jediného právoplatného nástupce legendárních RAZRů. Vzhledově své rodiče nezapře, jen oproti nim ubral na šířce. Rozdíl je přitom poměrně markantní a z 53 milimetrů u původního RAZRu se novinka dostala na šířku 42 mm.

Telefon se tak bude lépe držet v ruce. Nic však není zadarmo a tak nový KRZR má tloušťku 16 milimetrů, což je o dva více než u původní žiletky. Milimetry sem, milimetry tam, nejdůležitější je celkový design a ten jasně odkazuje na původní žiletku V3(i).

  

Nový KRZR, jehož jméno se nám zdá poněkud krkolomné, se může pochlubit velmi solidní výbavou. Té dominuje dvoumegapixelový fotoaparát s možností nahrávání krátkých videosekvencí. Nechybí samozřejmě MP3 přehrávač se stereofonním Bluetooth profilem.

Motorola KRZR se začne prodávat ve druhém polovině letošního roku, přesný termín zatím výrobce neuvedl. Neznáme ani cenu, s ohledem na konkurenci ji odhadujeme na zhruba 10 000 Kč.

Motorola KRZR parametry:

 • Rozměry: 103 x 42 x 16 mm
 • Hmotnost 102 gramů
 • Fotoaparát: 2 Mpix, 8 x digitální zoom, možnost editace fotografií
 • Videorekamera: formát MPEG4, max. rozlišení CIF (15 fps)
 • Hudební přehrávač: Midi, MP3, AAC, AAC+, stereofonní Bluetooth profil
 • Podpora paměťových karet microSD
 • Hlasové funkce: pokročilé hlasové ovládání, hlasitý odposlech
 • Data: EDGE třídy 12, GPRS třídy 12
 • Další: Nové položky v telefonním seznamu, funkce Screen 3, Java MIDP 2.0

Motorola RAZR MAXX - HSDPA je tu

Poněkud dlouhý a komplikovaný název MOTORAZR MAXX ponese nástupce Motoroly V3x. I novinka bude patřit mezi telefony s podporou sítí třetí generace. Navíc však s podporou přenosu dat HSDPA.

Tuto službu u nás již nyní nabízí Eurotel a maximální přenosová rychlost dosahuje 1,8 Mbps. Motorola MOTORAZR Maxx však podporuje již specifikaci HSDPA třídy 6, kde je maximální přenosová rychlost dvojnásobná: 3,6 Mbps.

  

Novinka se svému vzoru docela podobá, ale přidává přední kryt v kombinaci skla a kovu se senzorovými klávesami pro ovládání hudebního přehrávače. Výbava novinky zhruba odpovídá nabídce funkcí původního modelu V3x.

Zmínit tak můžeme dvoumegapixelový fotoaparát, MP3 přehrávač, podporu paměťových karet microSD a další. I tato novinka bude dostupná ještě do konce letošního roku. Přesný termín a ani cenu výrobce zatím nezveřejnil.

Motorola RAZR MAXX parametry:

 • Rozměry: výrobce neuvádí, tloušťka telefonu je 15,5 mm
 • Hmotnost: 105 gramů
 • Fotoaparát: 2 Mpix, 8 x digitální zoom, druhý VGA fotoaparát
 • Videorekamera: formát MPEG4, max. rozlišení CIF (15 fps)
 • Hudební přehrávač: Midi, MP3, AAC, AAC+, stereofonní Bluetooth profil
 • Hlasové funkce: pokročilé hlasové ovládání, hlasitý odposlech
 • Podpora paměťových karet microSD
 • Data: HSDPA třídy 6 (až 3,6 Mbps), EDGE třídy 10, GPRS třídy 10
 • Další: nové položky v telefonním seznamu, funkce Screen 3, Java MIDP 2.0

Motorola RAZR XX - klasická žiletka přišla k 3G a HSDPA

V záplavě novinek Motoroly najdeme i jedno véčko, které vypadá jako dobře známá žiletka - RAZR V3(i). Nový model ale podporuje, stejně jako výše uvedená Motorola RAZR MAXX, sítě třetí generace a i datové přenosy pomocí technologie HSDPA. To je také nejdůležitější rozdíl oproti běžně dostupným žiletkám. Žiletky RAZR V3 a V3i totiž 3G sítě nepodporují, ze současné nabídky Motoroly se podporou 3G může pochlubit jen model V3x.

Nová žiletka má poněkud krkolomné jméno - RAZR XX - které se asi bude často plést s výše uvedeným modelem RAZR MAXX. Motorola má již prostě všech možných žiletek plno. Vyjma podpory HSDPA a sítí 3G všeobecně, má novinka navíc druhý VGA fotoapartát pro videohovory. Jinak se výbava RAZRu XX neliší od výbavy současné žiletky RAZR V3i.

I u tohoto modelu výrobce neuvádí cenu a jako termín zahájení prodeje zmiňuje druhé pololetí letošního roku. Jenže to může být stejně tak zítra jako těsně před Vánoci... Náš odhad ceny směřuje k hranici 10 000 Kč.

Motorola RAZR XX parametry:

 • Rozměry: výrobce neuvádí, tloušťka telefonu je 15,5 mm
 • Hmotnost: 105 gramů
 • Fotoaparát: 1,3 Mpix, 8 x digitální zoom, druhý VGA fotoaparát
 • Videorekamera: formát MPEG4, max. rozlišení CIF (15 fps)
 • Hudební přehrávač: Midi, MP3, AAC, AAC+, stereofonní Bluetooth profil
 • Podpora paměťových karet microSD
 • Data: HSDPA třídy 6 (až 3,6 Mbps), EDGE třídy 10, GPRS třídy 10
 • Další: Java MIDP 2.0, podpora videohovorů

Motorola RIZR - stylovka za dobrý peníz

Poslední dnešní novinkou je model nazvaný RIZR. Jde o první vysouvák v žiletkovém stylu, který míří na evropský trh. K dostání bude hned ve třech barevných variantách - modré, červené a černé. Do budoucna se dá počítat i s dalšími variantami, stejně jako u již mnohokrát zmiňované Motoroly RAZR V3.

  

I levnější model Rizr je mírně užší než jeho vzor. Bude disponovat kvalitním fotoaparátem, kterým bude možné fotit i při zavřeném telefonu. Je totiž umístěn v zadní části telefonu a doplněn o intenzivní světlo. S přístrojem se přitom fotí na šířku, pochlubit se může dvoumegapixelovým rozlišením.

  

I nejnižší z představených modelů se chlubí podporou stereo bluetooth profilu, který využijete při bezdrátovém poslechu hudby. Skladby můžete uložit na paměťovou kartu MiniSD, jejíž slot naleznete v přístroji. Bez dostatečně velké paměťovky se přitom neobejdete, jelikož vnitřní paměť je pouhých 20 MB.

Motorola RIZR parametry:

 • dvoumegapixelový fotoaparát s náhledem přes celý displej a bleskem
 • podpora audioformátů MP3, AAC, AAC+
 • 20 MB vnitřní paměť, podpora paměťových karet MicroSD do kapacity 1 GB
 • podpora USB 2.0, funkce datového modemu
 • čtyřpásmový telefon s piodporou GPRS/EDGE datových sítí
 • aktivní TFT displej s rozlišením 176 x 220 obrazových bodů a podporou 262 tisíc barev
 • bluetooth stereo profil
Čtěte také:
Motorola MOTOFONE
MOTOFONE - nová tenká Motorola

Nová laciná bomba od Motoroly se jmenuje MOTOFONE

25.07.2006 21:57 - Nejnovější tenká Motorola se jmenuje MOTOFONE a bude se jednat o nejtenčí mobil výrobce. Mimo toho nabídne zcela nové menu a také atypický displej využívající technologii EPD.
vícediskuse
Nejčtenější

Ilustrační snímek
ČTÚ smetl ze stolu žádosti virtuálů. Roaming je pro ně noční můrou

Již v průběhu května obdržel Český telekomunikační úřad od tří virtuálních operátorů žádosti o povolení účtovat příplatek k roamingu. Virtuálové bez vlastní...  celý článek

S7 a S8 úvodní fotka
Takto vypadají vnitřnosti nejlepších samsungů. Je to úhledná práce

Viděli jste někdy „střeva“ telefonu? Během prohlídky servisního centra telefonů značky Samsung v rámci prodejny Alza v Holešovicích jsme měli možnost se...  celý článek

Nubia Z11 miniS
Nubia zlevnila i o více než tisíc korun. A rovnou všechny modely

Nubia zlevnila prakticky celý svůj sortiment na českém trhu. Hned několik modelů se tak dočkalo cenovky nižší i o více než tisíc korun.  celý článek

Podvodná nabídka ročního pronájmu top smartphonů a další špičkové elektroniky
Lákají na neuvěřitelně levné top smartphony, ale je to podvod

iPhone nejvyšší specifikace za pouhou tisícikorunu či například top model Samsungu jen za něco málo přes 900 korun ročně. Na první pohled je to velmi lákavá...  celý článek

Nokia vyhrála patentovou válku s Applem
Záhada drahých tarifů. Plnou cenu platí jen někdo

Je to paradox, T-Mobile dlouhodobě získává za zákazníka s tarifem v průměru jen 350 korun měsíčně, navíc suma trvale mírně klesá. Jenže přesně tolik stojí jeho...  celý článek

Další z rubriky

Nubia Z11 miniS
Nubia zlevnila i o více než tisíc korun. A rovnou všechny modely

Nubia zlevnila prakticky celý svůj sortiment na českém trhu. Hned několik modelů se tak dočkalo cenovky nižší i o více než tisíc korun.  celý článek

Špičkové smartphony pro rok 2017: Honor 8 Pro, HTC U11, Huawei P10 Plus, LG G6,...
Který smartphone je nejvýkonnější? Porovnali jsme výkon těch nejlepších

Špičkové smartphony současnosti mají obrovský výpočetní výkon. Ale který je ten nejvýkonnější? Vzali jsme šest aktuálních androidích top modelů a prohnali je...  celý článek

vivo X20 (Xplay 7) bude první smartphonem se čtečkou otisků v displeji
Toto bude první smartphone s unikátním displejem. Nahradí snímač otisků

Čínské vivo nepolevuje v chrlení nových smartphonů, aktuálně chystá dvojici X20 a X20 Plus. Na čínské síti Weibo se nyní objevily informace o prvním z nich....  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.