Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nortel Networks představil podnikatelský plán pro Českou republiku

aktualizováno 
Firmy se vzhledem k blížícímu se tendru na DCS 1800 MHz síť začínají snažit.

S blížícím se koncem výběrového řízení na třetího mobilního operátora duální telekomunikační sítě DCS-1800 MHz představuje kanadská telekomunikační společnost Nortel Networks svůj podnikatelský záměr pro Českou republiku Jeho cílem je oživení české ekonomiky pomocí investic a zavedení nových technologií do české výroby, což přinese zvýšení zaměstnanosti a ekonomický rozvoj regionů. To, jak jistě všichni víme, je dlouhodobým přáním nejen občanů, ale i politiků. Nortel Networks je nyní připraven zúčastnit se soutěže na dodavatele infrastruktury pro třetího mobilního operátora, který má být ohlášen na konci září 1999.

Hlavním zájmem společnosti v období po udělení třetí mobilní licence v České republice je vytváření nových pracovních příležitostí.

Prostřednictvím investic do odborného střediska společnosti Nortel, výzkumného a vývojového střediska, výroby, vzdělávacích programů a budování rozšířené sítě a provozních řešení chce společnost vytvořit 300 nových pracovních míst v rámci společnosti Nortel a nepřímo více než 400 nových pracovních míst v rámci spolupráce s místními partnery. Současně chce společnost rozšířit již existující spolupráci se vzdělávacími institucemi ve všech regionech v České republiky.

“Česká republika představuje pro Nortel Networks strategický trh a v tomto smyslu považujeme výběrové řízení na udělení licence pro třetího mobilního operátora za klíčovou příležitost uplatnit ještě letos ve zdejším telekomunikačním průmyslu. Přicházíme s konkrétní nabídkou na dlouhodobou a oboustranně výhodnou spolupráci, která sleduje jak krátkodobé, tak dlouhodobé cíle.” říká Cesar Cesaratto, prezident Wireless EMEA.

Nyní si řekněme podrobnější informace o veškerých krocích, které Nortel Networks zmínil ve svých plánech.

Odborné středisko

Společnost Nortel Networks hodlá vybudovat odborné středisko pro mobilní komunikaci, jehož hlavním úkolem bude zákaznická podpora mobilních sítí společnosti Nortel. Odborné středisko se rovněž bude zabývat návrhy systémů, inženýrskými pracemi, plánováním sítí a výcvikem pracovníků na systémech GSM. Součástí těchto činností budou jak stávající výrobky a aktivity krátkodobého rozvoje, například GPRS, tak aktivity dlouhodobého rozvoje, včetně UMTS.

Odborné středisko Nortel Networks se má stát naším regionálním centrem pro oblast střední Evropy. Již nyní Nortel zásobuje rozsáhlé sítě GSM na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Bulharsku a Maďarsku. Toto středisko má převzít zodpovědnost za bezchybný chod sítí ve všech uvedených zemích, a to jak pro GSM, tak pro další technologie dodávané Nortelem.

Výzkumné a vývojové středisko

Výzkum a vývoj prováděný společností Nortel Networks se zakládá na jasné vizi budoucnosti. Revoluce způsobená rozvojem internetu přináší převratné změny, které nejvíce ovlivňují podnikání.

Ve spolupráci se společností Kapsch chce vybudovat v nejbližší době Nortel Networks společné výzkumné a vývojové středisko, jehož činnost bude v prvních dvou letech plně dotována. V první etapě bude středisko pracovat na vývoji software pro českou síť GSM 1800, později se rozšíří a zaměří se na vývoj softwaru pro další sítě GSM. Rozšíření činnosti střediska bude v následujících etapách zahrnovat budování pevných sítí a dalších softwarových aplikací.

Výrobní činnost

Společnost Nortel je připravena dodat třetímu mobilnímu operátoru GSM technologii vyrobenou v České republice. V této příležitosti Nortel spatřuje možnost, jak rozšířit svoji průmyslovou výrobu do další strategicky významné evropské země, a která by mohla být regionu prospěná tím, že v budoucnosti bude využívat technologie společnosti Nortel Networks vyráběné s využitím místním zdrojů.

Projekt výrobní činnosti je zaměřen na rozvoj regionů prostřednictvím spolupráce s místními firmami a napomáhá tak ke zvyšování zaměstnanosti v daném regionu. Současně zvyšuje odbornost pracovníků zaměstnaných u společnosti.

Telekomunikační vzdělávací program

Nortel Networks již řadu let úspěšně spolupracuje s univerzitami a vysokými školami a na základě této spolupráce bylo podepsáno již několik smluv s nejprestižnějšími vzdělávacími institucemi na celém světe. Společnost uzavřela několik smluv s univerzitami a vysokými školami v České republice, aby studentům zpřístupnila informace o mezinárodní telekomunikační společnosti, jakou je Nortel Networks. Firma se dohodla na spoluráci s ČVUT a na instalaci kompletní moderní telekomunikační laboratoře a testovacího zařízení GSM v rámci university.

Spolupráce s místními firmami

Nortel Networks uplatňuje politiku upevňování vztahů s dobře zavedenými společnostmi ve všech zemích s cílem zajistit dobré výsledky a navázat na existující infrastrukturu.

Úspěch třetího GSM operátora bude v mnohém záviset na schopnosti zajistit rychlé a účinné zavedení sítě. Hlavním cílem společnosti Nortel Networks je načasovat její vstup na trh tak, aby mohla maximalizovat své obchodní příležitosti v letech 1999 a 2000. Díky strategickému partnerství společnosti Nortel s místní veřejnou správou a maximálnímu využití domácího zázemí se významně zkrátí časové lhůty při zavádění sítě.

Během roku 1999 vzroste počet zaměstnanců a subkontraktorů Nortel Networks v České republice na 100 osob a během dalších dvou let dále vzroste na 450 osob. Partneři společnosti Nortel budou tyto zaměstnance ve všech směrech podporovat. Očekává se, že na výstavbě sítě se bude podílet až 360 pracovníků:

Investice společnosti Nortel v České republice

Investice (v tisících EURo)

1999

2000

2001

2002

Odborné středisko

550

1 350

2 650

4 200

Výzkum a vývoj

-

1 500

4 550

7 450

Výroba

-

620

950

1 280

Vzdělávací program

2 000

2 100

2 200

2 300

Rozšířená spolupráce        
Celkem (k EURO)

2 550

5 570

10 350

15 230

Hodnoty se načítají.


Vytváření nových pracovních příležitostí v České republice

nová prac. místa 1999 2000 2001 2002
Odborné středisko 10 20 40 50
výzkum a vývoj - 40 90 100
výroba - 10 15 15
vzdělávací program - - - -
rozšířená spolupráce - - - -
vytvořená pracovní místa 10 70 145 165
zprostředkovaná prac. místa 90 362 558 639
celkem 100 432 703 804

Hodnoty se načítají


Lokální výroba a služby

Aktivity/rok 1999 2000 2001 2002
stavební operace (v tis. EURO) 20 000 45 000 90 000 120 000
rozvinutí sítě (v tis. EURO) 2 000 4 000 6 000 7 000
nákup místních výrobků a služeb 22 000 49 000 96 000 127 000

Hodnoty se načítají

Nejčtenější

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Sony Xperia XZ1
Klasika bez výstředností a se skvělou výbavou. Nové top Sony se blíží

Sony si drží svůj styl a zavádění nových designových prvků nechává jiným. Proto i chystaná Xperia XZ1 bude konzervativně vypadající smartphone, ovšem se...  celý článek

Android 8 se bude jmenovat po sušenkách Oreo
Android O se bude jmenovat po slepovaných sušenkách

Už je to (skoro) jasné. Nový Android, zatím známý jako O, se bude jmenovat po slepované sušence Oreo. Alespoň tomu vše nasvědčuje.   celý článek

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Zrušený roaming: data nejvíc letí v Chorvatsku, volání v Německu

Statistiky operátora O2 ukazují, jak si Češi užívají nově bezpříplatkových roamingových služeb v oblíbených zahraničních destinacích. Fotky z pláží nejčastěji...  celý článek

T-Mobile láká na jedinečné tarify na míru
T-Mobile sliboval tarify na míru. Věrným zákazníkům ale nic extra nedal

„Prodloužením smlouvy ušetříte,“ hlásá banner na webu T-Mobilu pod přehledem aktuálně nabízených tarifů. Láká jím na jedinečné tarify na míru, které si prý...  celý článek

Sleva 25 procent
Největší sleva v dějinách? Operátor ji dal na neuvěřitelných 982 let

Poněkud bizarní slevu poskytl ruský operátor Megafon zákazníkovi, který chtěl dát výpověď. I důvod výpovědi není obvyklý, zákazník si stěžoval na drzého šéfa...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.