Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lokalizační aktivity společnosti Portfolio Praha nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft

aktualizováno 
České zastoupení společnosti Microsoft nemá žádné námitky proti lokalizačním aktivitám společnosti Portfolio Praha a tak tato činnosta distribuce softwaru s ní související je nekonfliktní se zájmy společnosti Microsoft. To vyplývá z reakce místního zastoupení spol.Microsoft na písemnou žádost o vyjádření, kterou zaslala společnost Portfolio Praha.


Svět CE - podpora uživatelů Windows CE
  

Platnost odkazů a informací odpovídá datu zveřejnění
 

Lokalizační aktivity společnosti Portfolio Praha nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft

České zastoupení společnosti Microsoft nemá žádné námitky proti lokalizačním aktivitám společnosti Portfolio Praha a tak tato činnost a distribuce softwaru s ní související je nekonfliktní se zájmy společnosti Microsoft. To vyplývá z reakce místního zastoupení spol. Microsoft na písemnou žádost o vyjádření, kterou zaslala společnost Portfolio Praha.

Vzhledem ke skutečnosti, že se objevily spekulace, zda lokalizace systému Windows CE je legální aktivita, a zda lokalizací komponentů do národního jazyka nedochází k zásahům do duševního vlastnictví spol. Microsoft, společnost Portfolio Praha požádala místní zastoupení spol. Microsoft o potvrzení nekonfliktnosti lokalizačních aktivit se zájmy společnosti Microsoft.

Formou ústního sdělení pracovníky místního zastoupení Microsoftu byla společnosti Portfolio Praha sdělena informace, že systém Windows CE je dodáván pouze OEM partnerům a proto není v kompetenci místních zastoupení jakkoli se k problematice vyjadřovat. Neoficiálně jsou lokalizační aktivity sledovány a vítány. Oficiálně však nejsou k dispozici žádné pravomoci ani finanční prostředky pro jakoukoli činnost související se systémem Windows CE.

Přesto se společnost Portfolio Praha rozhodla zaslat písemně žádost o vyjádření k možným konfliktním situacím. "Hlavním důvodem pro toto rozhodnutí je, že jednáme s renomovanými firmami například Compaq, HP a NEC, které jsou přímí partneři Microsoftu, a takové firmy chtějí mít jistotu, že spoluprácí s naší společností nepoškodí své vztahy s Microsoftem." uvedl zástupce firmy Portfolio Praha pan Sedlák. "Dále chceme dát jasně najevo, že nejsme firma zabývající se pokoutnou činností, ale že usilujeme o takové legální a rovnocenné vztahy jaké existují u firem, které podporují jiné produkty společnosti Microsoft."

Společnost Portfolio Praha (http://www.port-home.com) je největším poskytovatelem české jazykové podpory pro nejmladší operační systém Windows CE. V květnu letošního roku byla uvedena plná lokalizace Windows CE do češtiny, v srpnu byla spolu s partnery zveřejněna také slovenská verze. Portfolio Praha od ledna 1998 provozuje informační rubriku Svět CE dostupnou na Mobil Serveru (http://www.mobil.czhttp://mobil.idnes.cz/telefony.aspx?r=telefony&c=A991101_0003822_telefony). Tato rubrika je největším zdrojem informací o Windows CE v českém jazyce.

Následuje přepis obsahu dopisu, který místí zastoupení spol. Microsoft obdrželo 24. září 1998.


Portfolio Praha, Sarajevská 29, 120 00 Praha 2
mail@port-home.com

společnost Microsoft
Microsoft s.r.o.
Novodvorská 1010/14B
142 00 Praha 4

DOPORUČENĚ s doručenkou

V Praze, dne 18. září 1998

věc: potvrzení o nekonfliktnosti se zájmy společnosti Microsoft

Vážení,

naše společnost Portfolio Praha se zabývá podporou, propagací a technickým supportem systému Microsoft Windows CE na českém trhu. Mezi naše partnery patří renomované firmy jako Hewlett-Packard, Compaq, Philips, Casio a další. Někteří partneři se na nás obrátili s žádostí o potvrzení nekonfliktnosti našich aktivit se zájmy společnosti Microsoft.

Níže uvádíme jednotlivé oblasti našich aktivit, naše stanovisko a zdůvodnění.

Aktivita: Lokalizace systému Windows CE 1.0 až 2.x
Naše společnost a její dodavatelé vytvořili a šíří doplňkové programy pro systém Windows CE, které umožňují: a) používání národních znaků v systému Windows CE, b) synchronizaci dokumentů obsahujících národní znaky se soubory na stolním PC, c) lokalizaci (převedení do národního jazyka) systémových hlášení, dialogů, menu a dalších řetězců dostupných uživateli při práci se systémem Windows CE
Stanovisko společnosti Portfolio Praha: Tyto aktivity nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft.
Zdůvodnění: Při lokalizaci systému Windows CE 1.0 až 2.x nedochází k žádnému zásahu do souborů a komponentů, které dodává společnost Microsoft a jež jsou vázány na licenční smlouvu spojenou s jejich užíváním. Podmínky používání licence operačního systému Windows CE jsou ze strany společnosti Portfolio Praha zachovány.

Aktivita: Používání symbolů a názvů vázajících se na produkty společnosti Microsoft
Naše společnost při propagaci systému Windows CE a jeho komponentů používá symbolů a názvů vázajících se na produkty společnosti Microsoft, například: texty "Windows", "Microsoft", jejich typografické varianty, loga "Windows", ikony aplikací Microsoft Office a další. (Dále jen "symboly".) Příklady jsou dokumentovány v příloze.
Stanovisko společnosti Portfolio Praha: Tyto aktivity nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft.
Zdůvodnění: Na všech produktech naší společnosti je zřetelně uvedeno, že takové symboly jsou vlastnictvím společnosti Microsoft. (Příklad viz příloha.) Společnost Portfolio Praha je seznámena se zásadami používání takových symbolů a tyto zásady dodržuje. Pokud jsou takové symboly použity, jsou vztaženy přímo k odpovídajícím produktům společnosti Microsoft, nebo slouží k jejich identifikaci, propagaci a šíření.

Aktivita: Překlady nápovědy, manuálů a dalších souvisejících informací.
Naše společnost a její dodavatelé přeložili celou nápovědu k operačnímu systému Windows CE. Dále jsme přeložili části manuálů k užívání systému Windows CE a další doplňující informace. Dále jen "dokumenty".
Stanovisko společnosti Portfolio Praha: Tyto aktivity nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft.
Zdůvodnění: Uvedené dokumenty jsou dostupné jako součást lokalizace systému Windows CE. Používání těchto dokumentů je vázáno na používání systému Windows CE. Uživatelé, kteří mají legálně získané anglické verze dokumentů mohou jako součást lokalizace používat odpovídající dokumenty v národním jazyce. Podmínky používání licence operačního systému Windows CE jsou ze strany společnosti Portfolio Praha zachovány.

Aktivita: Doplňková písma
Naše společnost a její dodavatelé vytvořili doplňková písma pro používání národních znaků v některých aplikacích pro systém Windows CE. (Příklad viz příloha.)
Stanovisko společnosti Portfolio Praha: Tyto aktivity nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft.
Zdůvodnění: Uvedená písma jsou vytvořena výhradně pro potřeby systému Windows CE. Nedošlo k žádné změně, odstranění nebo nahrazení originálních (nenárodních) písem, která jsou součástí licence systému Windows CE. V doplňkových písmech je zachována původní informace o autorských právech.

Tímto dopisem vás žádáme o potvrzení, že uvedené aktivity nejsou konfliktní se zájmy společnosti Microsoft. Očekáváme vaše vyjádření doporučeným dopisem zaslaným na adresu společnosti Portfolio Praha do 15 dnů od doručení tohoto dopisu. V případě, že v uvedené době neobdržíme alespoň předběžné vyjádření, budeme považovat uvedené aktivity za nekonfliktní.

V případě potřeby jakýchkoli dalších informací se můžete obracet na adresu uvedenou v záhlaví.

S pozdravem

Jan Sedlák
zástupce společnosti
Portfolio Praha

přílohy

 

Svět Windows CE

Autor:
Nejčtenější

Podvodná nabídka ročního pronájmu top smartphonů a další špičkové elektroniky
Lákají na neuvěřitelně levné top smartphony, ale je to podvod

iPhone nejvyšší specifikace za pouhou tisícikorunu či například top model Samsungu jen za něco málo přes 900 korun ročně. Na první pohled je to velmi lákavá...  celý článek

iPhone 8 podle designéra s českými kořeny
iPhone 8 už neodemknete prstem. Budete mu muset nastavit tvář

Integrace snímače Touch ID do displeje Apple nejenže pořádně potrápila, ale navíc se ji nakonec ani nepodařilo dotáhnout do konce. Očekávaný iPhone 8 tak místo...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Apple odmítá odblokovat funkci iPhonu, která může zachránit životy

Ve výbavě smartphonů od Applu chybí speciální funkce, která dokáže s vysokou přesností určit místo, odkud člověk volá na pohotovostní linku. Upozornila na to...  celý článek

Google Pixel 2 od HTC.
Pixel 2 na prvním obrázku. Vypadá to na hodně konzervativní přístroj

Letos se dočkáme druhé generace smartphonů Pixel od Googlu. Základní model některými vlastnostmi možná nepříjemně překvapí. Jinak bude ze staré školy.  celý článek

Během letu si chtěl natočit vedle letící letadlo, telefonu mu ovšem vypadl z...
Samsung mu vypadl z letícího letadla a nerozbil se

Může smartphone přežít pád ze 300 metrů, když i náraz z jen půlmetrové výšky mívá často fatální následky? Někdy zjevně ano. Třeba jeden tři roky starý Samsung...  celý článek

Další z rubriky

Honor 6A
Král kompromisů. Co dostanete a nedostanete za 4 300 korun

Honor 6A je nejlevnějším modelem značky, která se specializuje na cenově výhodné smartphony. U dražších modelů má obvykle Honor skvělý poměr výkonu a ceny. U...  celý článek

Špičkové smartphony pro rok 2017: Honor 8 Pro, HTC U11, Huawei P10 Plus, LG G6,...
Který smartphone je nejvýkonnější? Porovnali jsme výkon těch nejlepších

Špičkové smartphony současnosti mají obrovský výpočetní výkon. Ale který je ten nejvýkonnější? Vzali jsme šest aktuálních androidích top modelů a prohnali je...  celý článek

Nubia Z11 Black Gold Edition
Jen co se začala prodávat v Česku, tak Nubia odešla od ZTE. Co bude dál?

Čínský koncern ZTE prodal většinu ve značce Nubia. Podle serveru etnet.com.cn vstoupili do značky blíže nespecifikovaní investoři. Značka Nubia je aktivní i na...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.