Nevhodný obal pro iPhone 5/5s. Před jeho používáním varují policisté. | foto: Japan Trend Shop

Tento kryt na iPhone si koupí jen hazardér. Může vás stát i život

  • 18
Výrobci mobilního příslušenství, a to zejména krytů na nejrozšířenější modely smartphonů, se předhánějí v co nejšílenějším pojetí. Experty jsou na to především společnosti působící na japonském trhu. Právě tam lze nyní pořídit kryt pro iPhone 5, který vás v některých situacích může ohrozit na životě.

Mobil může být „oblečený“ jako roztomilý medvídek, ale také třeba jako volské oko se slaninou (více zde). Možností individualizace současných smartphonů je mnoho. Bizarní pouzdra mohou mobil proměnit třeba i v Batmobil (více zde). Ne všechna se však hodí pro použití na veřejnosti.

Jedním takovým je diskutabilní obal pro iPhone 5/5s, který je záhodno používat především na uzavřených akcích. Má totiž tvar pistole, stojí 49 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 1 200 korun, a nabízí jej například tokijský internetový obchod s dárkovými předměty Japan Trend Shop (dodává i do Česka).

Upozornění, že ve skutečnosti s touto falešnou pistolí nelze nikoho zastřelit, je sice úsměvné, ale uživatele může dostat do opravdu velkých problémů. A od tohoto rizika jej jistě neochrání ani fakt, že kromě černého provedení je toto pouzdro k dispozici také v bílé a růžové barvě.

Takové pouzdro použije opravdu jen hlupák

Podle americké prokuratury Ocean County, která na nevhodné příslušenství upozornila prostřednictvím facebookového profilu, není vůbec dobrý nápad nosit telefon v takovém pouzdře na veřejnosti. Při vložení telefonu do zadní kapsy kalhot je totiž velmi těžké rozpoznat, že jde o maketu.

Policisté ji tak mohou velmi snadno zaměnit za skutečnou střelnou zbraň. Na rozhodnutí, zda použít, či nepoužít služební zbraň, mají přitom pouze pár sekund. A během nich nemusejí být schopni rozpoznat nevinnou maketu.

Uživatel, který si s takovým pouzdrem přijde patrně hodně „cool“, se vědomě vystavuje obrovskému riziku. To jej tak může stát i život. Jako příklad uvedla prokuratura například situaci, kdy policista na noční hlídce zastaví vůz kvůli silniční kontrole a řidič sáhne po takto „vylepšeném“ telefonu.

„Kdybych byl policista, byla by tma a viděl bych takovou osobu, mojí první myšlenkou by bylo vytáhnout svou pistoli a zneškodnit hrozbu,“ dal za pravdu prokuratuře aktivista Tony Herbert z Brooklynu.

Značné riziko pak představuje i fakt, že k pouzdru existuje mobilní aplikace. Ta na displeji iPhonu zobrazí zbývající část zbraně, což bude lákavé především pro děti. Newyorská policie tak varovala před pořízení tohoto pouzdra právě dětmi. Není totiž problém jej sehnat i za pouhých deset dolarů (okolo 240 korun).

„Peníze vydělané prodejem tohoto výrobku jsou krvavými penězi vydělanými na osobách, které jsou tak hloupé, aby takové pouzdro nosily,“ uvedl pro portál New York Daily News ředitel Dobrovolného sdružení pochůzkářů Patrick Lynch.

Zmíněná aplikace dovolí hrát s telefonem třeba na večírku ruskou ruletu. A právě tam by takové pouzdro mělo i zůstat.

Považujete použití takového pouzdra za vědomé hazardování se životem?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 10. července 2015. Anketa je uzavřena.

Ano
Ano 784
Ne
Ne 197

Témata: iPhone 5