iDNES | Rubriky | Hledání | Diskuse

Tohle jsou nejčastější přešlapy, když na rande vytáhnete smartphone

14. února 2017  13:18
Značka mobilu a to jak s ním zacházíte může příznivě i nepříznivě ovlivnit vaše další rande. Vyplývá to ze statistik průzkumu on-line seznamky Match.com.
foto | foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie


Velký průzkum ohledně názorů na partnery, seznamování, chování se na prvním rande a dalších věcí si připravila (zejména ve Spojených státech)populární on-line seznamka Match.com. Došlo i na otázky ohledně randění a mobilů. Do průzkumu se zapojilo celkem 5 500 single uživatelů věkové kategorie od 18 let.

Například lidé, kteří vlastní telefon s operačním systémem Android, jsou v situaci, kdy na rande protějšek vytáhne iPhone, 15x náchylnější k tomu, aby měli o takovém člověku negativní mínění. Vlastníci mobilu od Applu mají však předsudky proti Androidu ještě větší a jsou vůči jeho majitelům 21x častěji negativní.

Někdo vám během rande volá? Neodpovídejte. 75 % dotázaných si myslí, že vyřizovat si hovory během rande je neslušné. 66 % si to samé myslí i v případě, že na schůzce věnujete pozornost odpovídání na textové zprávy. Jako neslušnost si vykládá 58 % dotázaných i to, když jen mobil položíte na stůl tak, aby bylo vidět na obrazovku.

Pokud byste mobil úplně vypnuli a schovali hluboko do kapsy, budete zajímavější pro 45 % dotázaných. Z toho vyplývá, že více lidem telefon na rande nevadí, ale měl by být ideálně pouze položený na stole, obrazovkou dolu tak, aby vás nijak nerozptyloval.

Hovory mobilem na rande sice nepatří, naopak pokud mimo rande využijete pro komunikaci právě volání (ne textovky, ne on-line chat), výrazně si polepšíte u 29 % lidí. Co naopak odrazuje, je přílišná aktivita na sociálních sítích, proti které je 50 % dotázaných. 26 % dokonce přiznalo, že je nejlepší vůbec nemít na takové službě účet.

A ještě jedna poznámka pro pány: 86 % žen nevidí rádo, když máte na mobilu prasklý displej. Další důkaz toho, že starat se při randění o ochranu je zkrátka důležité.


Autor:

Diskuse k článku

počet příspěvků: 39, poslední 17. 2. 2017, 21:00
Vstup do diskuse

Další články z rubriky

Nahoru

Hamburgerový král prozradil podobu iPhonu 8 s vykrojeným displejem

Klasika bez výstředností a se skvělou výbavou. Nové top Sony se blíží

Toto je chystaná Moto X. Kdysi to bývala prémiovka

Revoluční patent: mobil si sám opraví prasklý displej

Huawei si jde za svým cílem. Apple by mohl sesadit už v tomto čtvrtletí

Nejlepší Nokia 8 má skvělý výkon a je to první „obojíčkový“ smartphone

Rubriky

Nahoru
iDNES > Mobil > Telefony | Palmare | Operátoři | Aplikace | Tech & Trendy | Navigace
Jak jste spokojeni s m.iDNES.cz? Vyjádřete se zde