Hagenuk se vrací s nezvyklým MP3 mobilem

  • 4
Dávno zapomenutá německá značka Hagenuk se vrací na trh s mobilními telefony. Pamatujete si, že právě Hagenuk připravil první mobil s integrovanou anténou?

Značka Hagenuk je ve spojitosti s mobilními telefony známá z telekomunikačního pravěku. Nyní se tato značka vrací s trojicí nových modelů, které výrobce představil ve světové premiéře na letošním veletrhu CeBIT. V těchto dnech pak přicházejí všechny tři novinky do prodeje.

Dnes asi značka Hagenuk nikomu moc neřekne. Pamětníci si však možná vzpomenou na přibližně devět let starý model Global Handy právě od německého Hagenuku, který znamenal revoluci v konstrukci mobilů. Jednalo se totiž o první mobil s integrovanou anténou. - více zde

Hagenuk již na loňském CeBITu představil smartphone S200 s operačním systémem Palm. Jednalo se však o převzatý model od hongkongského výrobce GSPDA. I dvě letošní novinky jsou převzaté od asijských výrobců. Jeden model pak pravděpodobně můžeme považovat za vlastní produkt Hagenuku.

Pochvala za originalitu

Nejzajímavějším modelem z trojce novinek Hagenuku je bezesporu hudební mobil označený stroze M128. Telefon zaujme netradiční klávesnicí s integrovanými ovladači hudebního přehrávače. Za pozornost stojí i minimální hmotnost, která má hodnotu pouze 54 gramů. Zaujal nás i otočný ovladač na boku přístroje.

  
Hagenuk M128 a Jazz.

Telefon nemá integrovaný fotoaparát a překvapivě také chybí barevný displej. Za slabou náhrad můžeme považovat možnost podsvícení monochromatického displeje s rozlišením 128 x 128 obrazových bodů šesti různými barvami. Telefon je pouze dvoupásmový (900/1800 MHz). Rozměry netypického telefonu jsou 87 x 32 x 15 milimetrů.

Puritánský MP3 mobil

MP3 soubory lze ukládat na paměťové karty formátu Micro SD, samotný mobil má jen symbolickou paměť na nejdůležitější údaje. Skladby se do telefonu nahrávají přes USB datový kabel. Bluetooth ani infračervený port telefon nemá. Mimo hudby z MP3 přehrávače lze také poslouchat vestavěné rádio.

Vedle telefonování a psaní textových zpráv telefon ještě nabízí kalendář, budík, hlasový záznamník, světový čas a hry. Telefon vydrží na příjmu 100 hodin, hovorový čas má hodnotu 90 minut. Hudbu lze na telefonu poslouchat nepřetržitě až čtyři hodiny, což však není nikterak ohromující výsledek.

Pokud vás hudební Hagenuk M128 zaujal, musíte se pro něj vydat k našim západním sousedům. V Německu (jinde se tyto telefony prozatím neprodávají) stojí tento telefon akceptovatelných 147 Euro (v přepočtu asi 4 200 Kč).

  
Hagenuk Clou 4.

Další dva nové modely označené Clou 4 a Jazz jsou převzaté telefony méně známých asijských značek a zaslouží si jen telegrafickou zmínku. První z nich, véčko Hagenuk Clou 4, zaujme tloušťkou 14,8 milimetru a VGA fotoaparátem. Druhé véčko Jazz pak opět VGA fotoaparátem, MP3 přehrávačem a přítomností slotu pro paměťové karty Micro SD.