Diskuze

K převzetí kontroly nad smartphonem stačí správný zvuk, tvrdí vědci

Tým počítačových bezpečnostních expertů z Michiganské a Jihokarolínské univerzity údajně odhalil bezpečnostní chybu, která umožňuje ovlivnit chování jakéhokoli zařízení s akcelerometrem, či nad ním převzít kontrolu. Podle vědců k tomu stačí použít správný zvuk.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J45a71n 87S75m88e61t11a14n10a

18. 4. 2017 14:02

Ano,

kdyz dam kulicku na stul, dam pod stul brutalni repraky, tak kuicka taky nadskoci. Stejne jako krokometr, akcelerometr, mobil, atd atd. Nastesti u nas mame veci zvane zakladni a stredni skola, diky ktere tuto znalost ma kazde dite. V Americe je to treba jinak a musi na to mit specialni vedce.

Rovnou tu vystrelim par dalsich (pro Ameriku prulomovych) objevu:

- mobil umisteny pod polstar ma snizene vibrace a zvuk budiku (doporucuji to dat do navodu k pouzivani, aby vas nekdo nezaloval, ze jste zaspali)

- mobil ponoreny do vody je mokry (a taky nadlehcovany silou rovnou hmotnosti vode vytlacene)

- mobilu zapomenutemu ve funkcni lednici se zacne snizovat teplota (to oblivnuje vnitrni senzory teploty)

- magnet u mobilu zmate vnitrni kompas

a par hesel na zaver:

- faradajova klec, souhra harmonickych frekvenci, elektromagnetismus..

1 0
možnosti
Foto

Z79d72e91n39ě20k 76W57o54l74f

17. 4. 2017 16:28

Připomíná mi to tzv. hnědou frekvenci. Zvuk po kterém Vám povolí svěrač a...

1 0
možnosti

Aha, už jsem se bál, a ono to je jen nakukání falešných informací, nikoliv nějaké ovládání...

4 1
možnosti

E68d20a 38D74r33á31b98e68k

20. 4. 2017 7:51

:-)ano, ale je to jako když nakukáte oslovi, že mu dáte mrkev, kterou před ním nesete... de fakto toho osla ovládáte (alespoň tedy směr a do určité míry rychlost jeho pohybu

0 0
možnosti

Tuto technologii už využívám několik roků k ovládnutí akcelerometru svých deti. Při dobré zvoleném tónů je dokazu urychlit a přinutit si např.: uklidit hračky, vyčistit zuby, jít spát atd. Tedy tato technologie není nová a opravdu funguje.

23 0
možnosti

"Převzetí kontroly nad smartphonem"? Co si pod tím přesně autor článku představuje?

Já celou věc chápu tak, že je tímto způsobem možné ovlivnit funkci senzorů. Takže např. přijmout/odmítnout zvonící hovor, pokud majitel má povolené příslušné funkce.

Ale převzít kontrolu ve standardním slova smyslu - tj. nabourat, spouštět škodlivý SW apodobně. To fak ne.

10 0
možnosti

Sakra, z téhle informace nebudu moct spát, co když se mi někdo nabourá do telefonu. ;-D

3 0
možnosti
Foto

J85a40n 14D66e17r35k20a

17. 4. 2017 10:24

Tohle mě vůbec netrápí. To, že je veškerá elektronika připojená do netu špehovatelná se ví už dávno. Poskytovatelé telekomunikačních ​služeb nechávají pro tajné služby zadní vrátka... to taky už není ani sci-fi ani konspirace. Tak to prostě je. Bohužel.

0 0
možnosti

Tak a teroristi teď místo pásu s bombou budou chodit jak Liška v pupendu.

3 0
možnosti

Samozřejmě, potenciálně Vám někdo může převzít i kontrolu nad televizí, moderním autem, lednicí, kávovarem, pračkou atd prostě vším co v dnešní době může být připojené na síť, ale to že se to stane je pravděpodobné na 0.0000001 % to Vás spíš přejede auto, nebo vyhrajete první ve Sportce, akorát vytváříte hoax a nic jiného,

0 1
možnosti

No to je zase snůška nesmyslů a polopravd. Chápu, že je potřeba i z nepatrného náznaku informace vytřískat senzaci stůj co stůj, ale dalších 14 dní budeme vysvětlovat poplašeným zákazníkům, že opravdu nehrozí, aby se jim někdo naboural do telefonu, když má jejich přístroj alcelerometr (případně jim vysvětlovat, co to vůbec je). Naneštěstí, spojení čehokoli mobilního společně s hrozbou působí na čtenáře jako magnet. Všechny popsané "hrozby" jsou tak marginální a nereálné, až se divím, že někomu vůbec stálo za to sednou k počítači a napsat takový blábol. Aby mohlo dojít k významnému zneužití akcelerometru, tak by to vyžadovalo velmi specifické, až laboratorní podmínky, a obdobně i dost neobvyklé použití snímače. Pochybuji, že by se nějaký "hacker" obtěžoval komplikovanou přípravou podmínek, aby dokázal ovlivnit něčí akcelerometr v hodinkách nebo mobilu. V automobilech je to v bězném provozu čirý nesmysl. A ve většině myslitelných využití také. Snad jen výrobci zdravotních pomůcek, které by na základě údajů z akcelerometru upravovaly dávkování léků, by se mohli tímto zabývat, aby určitá frekvence generovaná např. v letadle neovlivnila výstupy čidla a to nezačalo spícímu pacientovi pumpovat do těla dávky nějakého léku jako někde ve fitku. Ale to je podle mě už z říše sci-fi.

13 0
možnosti

Poplašené zákazníky stačí uklidnit, že pokud udržují svoje zařízení s aktuální verzí OS, chybu již mají opravenu.

A je třeba ocenit fakt, že se o svou bezpečnost zajímá i pár uživatelů.

3 0
možnosti