Diskuze

Co s utopeným telefonem? Kočičí záchod a instantní rýže ho vysuší nejlépe

Starý trik, že mobil nejlépe vysušíte v rýži, už tak docela nemusí platit. Test ukázal, že mobil lépe vysuší poměrně zvláštní prostředek - kočičí záchod. Úspěšná byla i instantní rýže.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kočičí záchod opravdu funguje. U nás na sídlišti choděj kočky do dětskýho pískoviště. Tak jsem tam přes noc nechal mobil a ráno byla vlhkost skutečně pryč. I s mobilem.

2 0
možnosti

Tak základ je vytáhnout hned baterii... ale ejhle ono to dnes nejde že? Protože výrobci "vlajkovek" adoptovaly jablečné KRAVINY díky, kterým i lehce utopený telefon za dvacítku můžeme hodit rovnou do konťasuR^

4 0
možnosti

Přesně. Proto jsem po dlouhém vybírání zvolil raději zastarávající Note 4 místo Note 5, u kterého už baterka vyndat nejde.

0 0
možnosti

J53a57n 36B17á55r93t18a

8. 7. 2016 16:45

No v dnešní době nevyměnitelných baterek a nerozebíratelných telefonů obvykle elektrolýza udělá své dřív než se člověk dostane k nástrojům na rozebrání telefonu nebo do servisu.

Zejména v případě lepených telefonů, což je dnes už asi většina.

|Nejdůležitější věc, totiž odpojení baterky co možná nejdříve po namočení u těchto telefonů nelze uskutečnit.

Z toho důvodu jsem dlouho odmítal nerozebíratelné telefony s nevyměnitelnou baterkou ale bohužel už nemám na vybranou (pokud teda nechci nějakou plečku).

1 0
možnosti

Já kupuji plečky Microsoft a jsem nadmíru spokojen. (Samozřejmostí je vyměnitelná baterie,)

0 0
možnosti

Pokud se telefon, spadlý do moře, okamžitě proleje čistou vodou (po vyndání baterie), je velká šance ho zachránit

0 0
možnosti

btw - z utopeného mobilu vyndejte baterku a ŘÁDNĚ vykoupejte v destilované vodě. Je ptřeba vyplavit všechen "bordel" zejména zamezit aby po vyschutí tam nezůstal kamenec a jiné přísady v běžné vodě...

1 1
možnosti

Rýže se tam dává hlavně z toho důvodu, že přiláká asiaty a ti tu elektroniku opraví..

17 1
možnosti

Nesmysl, pokud nedojde ještě ke zkratu a poškození něčeho na motherboard, tak 99% telefonů vyčistí ultrazvuková čistička s lázní na čištění elektroniky. Já to poté pro jistotu ještě proženu lihem, jak zde bylo již zmiňováno, vysuším dokonale fénem a nikdy mi nikdo neříkal, že by mu tel. odešel. Některé zasažené díly se někdy musí vyměnit, třeba jako sluchátko, mikrofon, foťák atp, ale to je za pár korun. Jít hned kupovat novej je blbost, tohle se vždycky vyplatí zkusit. V záručních servisech to samozřejmě neřešej a udaj to jako vadu a neuznaj reklamaci.

2 0
možnosti

Podobně jsem zachránil výkonný notebook.

0 0
možnosti
Foto

Utopil jsem foťák. Vyndal baterky, rozebral co se dalo, a vystavil na sluníčko. Druhý den už jsem s ním zase fotil :o) Sluníčko umí, kámoš takhle do ještě ten den vysušil mobil ... maká.

0 0
možnosti

jenže začas může zoxidovat

0 0
možnosti

Já mám vodotěsný telefon a takovéto blbosti neřeším :)

1 0
možnosti

Ale ne blbuvzdorný, takže jste si moc nepomohl.

10 2
možnosti

1) Pokud voda byla mořská a slaná, rychle vyndat SIMku a jít koupit nový telefon.

2) Pokud to jde, vyndat baterii. Nebo aspoň vypnout.

3) Pokud to byl čaj, kafe, bazenová voda, nebo dokonce kola, nejdřív opláchnout vodou, nejlépe destilovanou.

4) Pokud je k dispozici čistý líh, nebo lépe isopropylalkohol (IPA), tak namočit do něj, aspoň na 2x takovou dobu, než byl mobil ve vodě. Ale nepřehánět.

5) Otřít

6) Rozebrat jak to jde, vytřít a vysát vysavačem. Vysávání ústy jde též, ale jen pokud nebyl použit IPA, ten je zhruba tak jedovatý jako metylalkohol.

7) Pokud byl telefon namočený hodně, je možno od kroku 4 párkát zopakovat.

8) Pak nechat uschnout v zásadě kdekoli. Suché a nepříliš teplé prostředí je lepší. Rýže nemá efekt, silikagel, případně papírová plínka se SAP materiálem by schnutí mohly mírně urychlit.

9) Zapínat až, když je jistota, že veškerá vlhkost je pryč.

9 0
možnosti

Nejlepší je neházet telefon do vody a nebo jej nepolévat ;-)

2 1
možnosti