Diskuze

Stačí málo a mohou vás odposlouchávat. A nic s tím neuděláte

Odposlouchávání hovorů je mnohem snazší, než si většina uživatelů smartphonů vůbec připouští. Může za to chyba v globální mobilní síti, kdy zkušeným hackerům po napíchnutí sítě operátora stačí znát již pouze telefonní číslo účastníka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

takže kdo má hloupý telefon, je vysmátý. Ten lze napíchnout (mimo PČR) maximálně jeho fyzickým propojením kabelem s dalším zařízením

0 0
možnosti

Omyl, tenhle článek říká, že se dá napadnout celá telekomunikační síť, takže na tom jaký používáte telefon nezáleží. To znamená, že zabezpečení on-line bankovnictví pomocí zpětných SMS zpráv s unikátním kodem je prolomitelné.

0 0
možnosti

"Podle něj je totiž každé zařízení (smartphone, PC, notebook) bez rozdílu systému napadnutelné. Stačí prý jen znát způsob, jak do takového systému proniknout."

ROFL :D

0 0
možnosti

Pěkný článek. Řekl bych, že nejde o to, jestli to tady někdo z diskutujících chce, nebo nechce udělat, ale spíše o existující bezpečnostní trhlinu, kterou lze zneužít. Donedávna tyhle sítě opravdu nikoho moc nezajímaly, ale jelikož dost banky používají u internet bankovnictví dvojí cestu: Počítač a bezpečnostní klíč přes telefon, tak v případě, že pc i telefon jedno jsou, máme bezpečnostní problém.

1 0
možnosti

Tyhle paranocký články mě fascinujou. Když se podívám na diskuzi, neznám ani jednoho člověka. Proč by mě měl zajímat telefon byť jen jedinýho z vás? :-)

Jo, kdybych věděl, že některej z vás je Babišův potomek, potom prosím. Koho může zajímat, komunikace nějaký lopaty s jeho nepovedeným synáčkem nebo jeho trapný konto s desítkou v mínusu každej měsíc ;-D

1 4
možnosti

Teď jen zjistit co platí: Kdo má čisté svědomí, nemá se čeho bát, nebo - To že jste paranoidní, ještě neznamená, že vás nesledují.

1 0
možnosti

SecuSuite od blackberry a pápá lálá.

0 0
možnosti

Takže nejde o problém telefonu, ale sítě. Nic víc.

2 0
možnosti

kde je ta doba kdy technika lidem usnadnovala zivot...

3 4
možnosti

Ano? Dřív vám stačilo k odposlechu sluchátko a kus drátu. Dnes potřebujete kufr špičkové techniky a k tomu mobilní BTS. A pokud bude váš cíl používat pro komunikaci nějaký kvalitnější systém, tj. šifrovaný, potřebujete ještě počítač z roku 2200.:-P

3 0
možnosti

Základ je nic nevědět, nic nemít, brát nízký plat a můžete si dovolit i pin 1234 ;-D

5 3
možnosti

Zapomínáte na sportovní aktivity studentů IT. Je to přece hrozná sranda někomu změnit PIN, když si to neuměl zabezpečit;-) To víte, lidé jsou různí...a legraci mají z různých věcí, i když to nedokážete pochopit...Položte si otázku, proč někteří píšou viry...vy to nepochopíte, ale pro ně je to výzva. Když pominu, že prodej antivirů, je dnes velmi dobrý kšeft...tím nechci nikoho napadat, jde jen o teoretickou úvahu;-)

0 0
možnosti

Je problematické spárovat zařízení s platební kartou. Pokud je to nutné, určitě na takové věci zřídit zvláštní bankovní účet. Bankovnictví na telefonu se nehodí používat, pro komunikaci s bankou použít oddělené komunikační kanály, tj. zadat transakci na PC s potvrzením přes SMS. Zvláště problematický je Android, který má chybu "stagefright". Takže pokud nový androidí telefon, tak jedině počkat na Android 6.

Navíc se ví že číňani dávají do telefonů malware už od výroby a že kdejaká přiblblá aplikace leze do všeho možného i nemožného a nedá se s tím (z hlediska laika) vůbec nic dělat. Stojí za úvahu oddělit to, koupit hloupý mobil dokud ještě jsou a datové funkce řešit pomocí tabletu.

1 2
možnosti

Ani novej Android 6 to nespasi, vzdy nekde neco bude, tak jako to mate u Windows :-P Proto lidi muzou klidne Android koupit a ani iPhone nebude 100%. Bankovnictvi? Ja nevim, nebyl nikdy problem, pokud se nekdo tak boji tak pak poridit spis kreditni kartu Cetelem, ta je nejvic bezpecna jelikoz na kazdou transakci se generuje jine cvc a platnost karty.

1 0
možnosti