Diskuze

Krušné časy pro Sony, HTC a další výrobce: musí prodávat pod cenou

Trh se smartphony sice roste, avšak prémioví výrobci jako Samsung, LG, Sony, Lenovo-Motorola nebo HTC zažívají těžké časy. Ani Microsoft na svých smartphonech nevydělává. Jediný, komu je do smíchu, je Apple. Ten vykazuje obrovské zisky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ty čísla jsou směšný. Už věřím tomu jak nám Sony a HTC prodává telefony, abychom měli čím volat a ještě dokonce prodělávají. ;-D

0 0
možnosti

J71a42n 19K79r92a26l

14. 10. 2015 15:39

jako že nemůžou produkovat červená čísla? Mají holt veliké fixy a dle toho ty ceny vypadají. A výsledek je ten, že nejsou konkurence schopní. Častý to problém větších společností.

0 0
možnosti

Maji zlevnit a je to. Proc Apple kterej ma vyrobni naklady na verzi 6 kolem 7000, nepocitam vyvoj, reklamu atd a prodava jej pres 20000. Snizte si provize a budete vydelavat.

0 0
možnosti

Možná jste přehlédl, že Apple na iPhonu vydělává kolem 185 $, takže jeho náklady na výrobu nejsou 7 000, ale asi tak 14 000.

1 0
možnosti

Byl bych rád, kdyby se vrátili časy, kdy se prodávaly telefony s hardwarovou QVERTY klávesnicí, na které byla radost psát a kde baterka vydržela celý týden. Např. Nokia e72 . Krásně fotila, fungovala navigace, maily, internet....To už dnes nikdo nevyrábí,kromě předraženého Blackberry. Pro výrobce je nejlevnější prdnout tam prostě jen dotykový displej a nahrát software a hlavně přesvědčit zákazníka, že dotykáč je prostě dnes to nejlepší. Já osobně se ráno třeba budím starou Nokií, protože nemusím čumět rozespalý na displej a můžu zvonění odložit úplně v pohodě jen po hmatu.

Doufám, že až uplyne doba po kterou ještě Nokia nesmí vyrábět smartphony ( protože tuto divizi prodala Microsoftu ) , tak že se z toho poučí a začne vyrábět zase ty krásné funkční telefony, myslím že už by to mohlo být příští rok:-):-P.

1 0
možnosti

Chapu jak to myslíte, ale ten příklad nebyl zvolen zrovna šťastně. Vypínat budík hmatem je bežné u u SMartů s HW tlačítkem a tuším, ze u SG to jde i gestem.

0 0
možnosti

A ještě bych na obranu "i" chtěl dodat, že pro mnoho z nás je mobil napůl šperk. A tak jako se někdo spokojí se značkou prim, někdo hold chce mít breitling. Vivat "i" ovce!!!

0 0
možnosti

A ještě by to chtělo si nastudovat, jaký je rozdíl mezi slovy "hold" a "holt". ;-)

3 0
možnosti

Valit šunty za draho, to by jim šlo. Když ale chce člověk kvalitní mobil, zbývá snad opravdu jen ten iphone.

Dejte mi - kvalitní a odolnou konstrukci, rozumný výkon, dlouhou podporu (aspoň dva roky od koupě, ne od vydání) a utrhnu vám ruce. Bohužel takový mobil na trhu není.

0 2
možnosti

Máte pravdu, zbývá tedy iPhone, jeho cena je k tomu srovnatelná s konkurencí šuntů. Mj. mám htc, ale 2,5 roku staré, kdy na htc ve výbavě a ceně iPhone ještě neměl. Dneska je iPhone v některých případech ještě levnější a dostáváme se do bodu zbytečnosti vlajkových lodí android telefonů.

0 3
možnosti

I33v70o 74P71á40t31e91k

29. 9. 2015 13:53

To bude asi tim ze ohryzek prodava suntovy hw za extreme premrstene ceny oveckam. Ale nic proti, holt kdo umi, umi, je to ukazka toho, jak dokaze spravne vytvorena marketingova bublina donutit lidi s chabejsimi mozkovymi funkcemi vyhodit 20 klacku za neco co vlastne ani nepotrebujou a ve vysledku z tohp volaji, posilaji smsky a sdili fotky zradla na facebooku :D. A vyrobci urcite na prodejich "neprodelavaji", vyrobni cena snartphone je smesna oproti cenam za ktere se ve vysledku prodavaji, ano, neco stoji logistika a reklama, ale myslim, ze i kdyby se vetsina "premiovych" smartphonu prodavala o pulku levneji, zisk tam porad bude.

3 3
možnosti

J90a71n 82D64u29b19e19n

29. 9. 2015 16:06

jo, jo, suntovy hardver...

Apple ma kuprikladu v soucasnosti v sest esce nejlepsi mobilni procesor na trhu s bezkonkurencnim vykonem v geekbench na jedno jadro a jakozto dvoujadrovy stroj porazi ostatni "jestevicejadrove" i v multicore testech, jedine jeden ze samsungovych procesoru s nim stiha pri vicejadernem testu

jo, jak jste rikal, sunt...

1 2
možnosti

Jen bych si dovolil zdůraznit - pan autor to tam sice píše, ale ne moc jasně - celkem se za druhé letošní čtvrtletí prodalo 337,2 miliónu mobilů, z toho 47,5 miliónu Applů a 115,2 miliónu "prémiových" Androidů, ovšem těch "neprémiových" bylo 166,1 miliónu - víc než Apple s těmi androidími premianty;-D. Rozhodně si nemyslím, že na Androidech většina výrobců prodělává, to by to asi zabalili, ne?

1 0
možnosti

Těžko říct, to jejich finanční zprávy na výši zisku a prodělku ukazují.

0 0
možnosti

Po pravdě by mě zajímalo, v čem jsou značky jako Lenovo, HTC, SONY, Samsung... prémiový.

Vždyť Lenovo se soustředí na low-endy a střední třídu, HTC se nesoustředí na nic a prostě chrlí modely bez budoucnosti, SONY pokrývá low-end až prémiový modely, Samsung pokrývá taky celý spektrum.

Tam přece nemůže být o prémiovosti řeč. Ano, většina tradičních výrobců má prémiový modely. Ale to z nich přece nedělá prémiový výrobce.

Jinak teda největší problém vidím v tom, že krom SONY, který zkouší aspoň tu vodotěsnost, nabízí všichni to samý (což je další důvod, proč maj do prémiovosti daleko). Apple jako jedinej vyčuhuje z davu a kdo chce iPhone, prostě nemá na výběr. Nikdo jinej iPhone nevyrábí... Připadá mi, že výrobci tak nějak postrádají kreativitu.

Když si půjdu koupit něco s androidem, tak nepůjdu do obchodu s tím, že chci zaručeně Lenovo. Budu mít na jedný straně požadavky, na druhý straně peníze. A telefon, co splní požadavky a bude stát tolik, kolik akceptuju (plus v mým případě bude hezkej) si odnesu. Jestli to bude LG nebo Samsung nemá cenu řešit...

5 0
možnosti

J43a35n 37D14u48b97e45n

29. 9. 2015 12:35

Filipe, insiproval jste me, ale ja to vidim jinak jako vy

dejme stranou skutecne geeky, tedy lidi, kteri dokazi nektery z tech telefonu "programovat" (vyrabet nebo menit softver), co - s prominutim - je jen mizive procento nebo procenticko uzivatelu - tem je obvykle putna, v jakem systemu pracuji, kdyz je potreba, udelaji si vse

pak jsou uzivatele technicky zdatni, rozumejte, dokazou pouzivat system a aplikace jako zkuseni uzivatele a dokazou vyuzit i mene tradicne vlastnosti systemu nebo applikaci, dokazou je spajat a najit reseni v ramci moznosti, ktere jim system nebo aplikace nabizi - v tomhle smyslu je pro ne Android "otevrenejsi", pro tyhle hracicky je pak nabizen v pripade iOS jailbreak

pak jsou uzivatele, ktere se povazuji za technicky zdatne, ale jejich technicka zdatnost se projevuje menenim tapet, zaneradenim telefonu widgety vseho druhu a nastavovanim parametru, ktere spise nez k uzitku jsou k ... (cenzurovano)

pak jsou uzivatele, ktery bud neumi, nebo nepotrebuji radit v nastavenich a jim to muze byt taky uplne putna - treba BFU, treba hraci her, treba lidi, co poslochaj muziku nebo behaji po facebooku

a tady bych upozornil na zvlastni, ale velikou skupinu uzivatelu, tak, jak je definoval sam Steve Jobs (je to mozne vysledovat v jeho verejnych vystoupenich) - to jsou lidi, kteri maji talent ruzneho druhu a telefon pouzivaji jako nastroj - pro ne jsou telefony a system jenom prostrednikem. Pro ne jsou dulezite aplikace, ktere umozni skladatelum skladat hudbu, spisovatelum psat knihy, manazerum tvorit grafy, hornikum rubat uhli - co jen tvurci appek vymysli - a tim taky muze byt putna, co dokaze system, pro ne je dulezite, co dokazou aplikace

delat z uzivatelu Androidu geeky a z iOS hlupaky (nebo naopak) je proste smesne

8 0
možnosti

Jsem přesvědčen, že většina appek má svůj ekvivalent, takže "i" ovce.

0 0
možnosti

F16i46l71i12p 25T40ř28e16b10a

29. 9. 2015 11:08

Výhoda iOS oproti Androidu je blbuvzdornost. prostě se nestane, že si babička z Appstoru stáhne podvrženou aplikaci na pletení, která jí telefon zaněřádí tak, že je nutný tovární reset.

Jsou lidé, kterým se nelíbí, že je s nimi zacházeno jako s opicemi, a za cenu toho, že svůj telefon ochrání, případně opraví sami, mají volnost a možnost si telefon upravit limitovanou jen vlastními programátorskými dovednostmi. Tato skupina má také tendenci vyžadovat různé technické vymoženosti.

Druhé skupině vyhovuje, když za ně na sebe břímě odpovědnosti vezmou auditoři v Appstoru, a má radši jistotu, že dokud telefon nehodí pod tramvaj, bude fungovat, ať s ním provedou, co provedou. Tato skupina naopak leckterou funkci oželí, pokud ty ostatní budou opravdu využitelné, a klade mnohem větší důraz na kvalitu provedení.

Výrobci "prémiových" telefonů s Androidem by si měli uvědomit, že požadavky těchto dvou množin jsou prakticky neslučitelné, a jejich průnik nevelký.

Samostatnou kapitolou je pak množina uživatelů, kteří by byli ochotni a schopni za takový přístroj adekvátně zaplatit - bavíme se tu totiž o telefonech, jejichž výrobní náklady, včetně vývoje, jdou v přepočtu na prodaný kus do statisíců.

3 1
možnosti