Diskuze

Smartphone vás může nenápadně zruinovat. Stačí ho dát do rukou dětem

Průměrný uživatel má ve smartphonu nainstalovány desítky různých aplikací, většinou těch bezplatných. I ty ho však mohou zruinovat. Hlavní zdroj příjmů aplikačních obchodů i tvůrců tvoří totiž mikrotransakce. Neopatrní rodiče se pak mnohdy nestačí divit, jaké sumy dokážou jejich děti utratit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Novodobí loupežníci těžící z neznalosti lidí a nedostatečných zákonů pro oblast IT....

0 0
možnosti

A proto máte děcku koupit smartphone vlastní ... No ni ?;-D

0 0
možnosti

Každou transakci musím potvrdit otiskem prstu, takže až syn příjde s "tati, zavři oči a polož sem prst" budu vědět která bije. ;-D Ale teď vážně, jistý rodinný příslušník utratil neskutečné peníze za hraní her aniž by si toho jeho rodiče všimli... Ale nebylo to jen o kliknutí, ale o opsání kreditní karty. A tomu se, pokud své dítě z ničeho nepodezříváte, těžko ubráníte.

1 0
možnosti

Jistě, zaheslovat. Ale jak se piše v članku - spousta lidi si usnadňuje život tím, že dá heslo do nějaké "klíčenkové" aplikace , aby nemuseli vyplňovat stále hesla . A děti jsou velmi pozorné a rychle se učí :-) Takže opět platí, že "Za blbost se platí".

3 0
možnosti

Tak, řešením je vlastní mobil/tablet pro dítě a nemusíte řešit ani to zaheslování. Eventuelně alespoň vlastní účet pro dítě na tabletu

4 0
možnosti

Včera som si kúpil svoj prvý smartfón. Len som skúšal s ním pracovať a 50 MB dát bol za pár minúť v prd...i.

A nie som si istý, či sa internet vôbec dá vypnúť...

1 4
možnosti

Dá, ve všech . Ale základní otázka - k čemu je smartphone bez internetu ?

6 1
možnosti

Nějaká novinka? Už Nokia 3310 měla nějaké SMS Info (počasí, zprávy, melodie a nějaká erotická část), kde se platilo za každou položku a kdo byl neopatrný dokázal probrouzdat slušnou částku a to ani nevěděl, že to není funkce v telefonu...

2 0
možnosti

Hm, tenkrát ale děcek s mobilama po světě ještě moc neběhalo. :-)

0 0
možnosti

Inu, za blbost se platí. V lepším případě jenom penězi. :-P

2 0
možnosti

Když dáte dítěti přístup k vašemu účtu, může vás to zruinovat, šok. (Mimochodem neřekl bych, že to toho ředitele zruinovalo).

7 0
možnosti

Zaheslovat pristup k nakupum bylo prvni co jsem udelal,kdyz jsem to zacal pujcovat detem.Nechapu jak to muze nekdo opomenout.

7 0
možnosti

D33a38v14i19d 89D87.

22. 4. 2015 7:16

Když jsem si přečetl titulek článku, zajímalo mě, jak zruinovat....no a došel jsem k této větě:

................" Takovým situacím však mnohdy nahrávají sami rodiče. Mnoho uživatelů smartphonů a tabletů totiž kvůli rychlejšímu a snadnějšímu nakupování mobilních aplikací rádo využije možnosti uložení hesla, které pak nemusejí pokaždé zadávat. Tím pak dávají neomezenou možnost nákupů i svým potomkům, když jim svůj telefon zapůjčí" .........

1. Já se snažím, abych svému dítěti nepůjčoval smartphone, čím méně ho dítě má v ruce, tím méně jej pak vyžaduje a není "závislé" a má kreativní zájmy: malování, knížky, lego a podobně...demonstruji mou zkušenost. Nevím jak je to jinde....

2. Absolutní maličkost ... PIN k  elektronické peněžence si prostě neukládám. Já sám občas nevím na co kliknu. :-)R^

2 0
možnosti

K bodu 1. Kreativitu podporuje i tablet - místo Lega Minecraft,malovat lze také,knihy jsou v elektronické podobě.

Měli jsme synovce na týden v Alpách a chtěl do našich iPadů nahrát dvě hry - Minecraft a Hay Day.V Minecraftu během týdne postavil hrad a vesnici v podhradí v Hay day budoval výrobní řetězce v jakémsi městečku.

1 1
možnosti