Diskuze

Smartphony jsou návykové stejně jako cigarety. Zabíjíme jimi příliš času

Závislost na smartphonech je srovnatelná s tou na kouření. Tvrdí to vědci z univerzity v německém Bonnu, kteří od loňska sledují chování stovek tisíc uživatelů chytrých telefonů. Pomocí speciální aplikace zjistili, že mobil užívají nadměrně nejen mladí lidé, ale i osoby starší 50 let.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ještě že mám svůj stupidphone.;-D

0 0
možnosti

„Lidé, kteří nepřetržitě zírají na svůj chytrý telefon, pak budou vnímáni jako nevzdělaní a se slabou vůlí,“ soudí Horx.

Jasně, proti tomu budou kuřáci, alkoholici a narkomani jasné jedničky... ;-D

Matko přírodo, jak někomu za takové blbosti mohou ještě platit? ;-(

2 0
možnosti

Mě pobavilo více toto: "Za pár let bude závislost na elektronických médiích sankcionována stejně jako kouření."

Vedle cedulky s přeškrtnutou tyčkou s dýmem bude i cedulka s přeškrtnutým obdélníčkem s prázdnou plochou uprostřed (displej). Hospodští ale nejspíš uvítají zákaz smartphonů v hospodách :-).

2 0
možnosti

Nedělá mi problém se na pár dní vzdát mobilu. To by ale po mně nikdo nesměl nic chtít.

Chytrý telefon nemám a nepotřebuju, já jsem chytrý dost. ;-);-D

1 0
možnosti

Bohužel mají němečtí sociologove pravdu. I já jsem závisly a dost mě to obtěžuje :/

0 2
možnosti

Závislý na čem konkrétně? Na tupém civění do mobilu? Pochybuji. Bude to o něčem úplně jiném...

0 1
možnosti

Jsem ročník 49, tedy je mi 66 let. Pro mne je chytrý telefon zdrojem informací, prostředkem jak vyplnit čas, který jsem nucen strávit čekáním. O nějaké závislosti nemůže být řeč. Naopak mohu využít čas, který bych jinak nuceně proflákal třeba procvičováním angličtiny. A to nemluvím o sportovních aktivitách (kolo, běh - navigace), které mohu mobilem monitorovat a tím se i motivovat. Rozhodně to není jen o hraní her, je to vlastně takový malý počítač v kapse, kde mám to, co potřebuji. Samozřejmě, když jsem u někoho na návštěvě, tak nekoukám do mobilu, maximálně ukáži třeba nějakou zajímavou fotku. Nikdy nebyly informace tak lehce dostupné jako dnes. Vzpomínám jak jsem musel otevřít třeba obrovský slovník a hledat. Dnes jej mám k dispozici okamžitě  - stačí vzít výraz do schránky a je to. S článkem nesouhlasím, dnes je velice IN když někdo se zříká moderních technologií protože jsou údajně návykové a tím i škodlivé. Spíš za tím vidím neochotu se něco nového učit.

7 0
možnosti

J87i73ř35í 35Č59e57r57n34ý

23. 3. 2015 18:06

Pane Františku, jde o častost použití, byť jen pohledem.  A pokud na něj neustále myslíte  jste závislý.

0 5
možnosti

Smsky se posílaly odjakživa. I před smartphony trávili lidi nemalou část pracovní doby telefonováním, smskováním, fejsbůkováním, idnesováním. Něco z toho přešlo z monitorovaných firemních počítačů na soukromé smartphony. Nic překvapivého. Výpovědi kvůli nadměrnému používání telefonů a pracovní techniky v pracovní době nejsou také ničím novým.

Na zastávce si lidi čtou knížky, noviny, už před smartphony poslouchali mp3 přehrávače. Jen možná nesurfovali po netu. Minimum lidí kdy jakýmkoliv způsobem interagovalo s okolím.

S posledními dvěma odstavci článku nemůžu souhlasit vůbec.

13 0
možnosti

Rozdíl je v tom, že smartem neobtěžuji okolí, neškodím svému zdraví, nestojí to tolik peněz a často je přístroj i užitečný.

5 0
možnosti

Taky váš může dostat do potíží - když jdu do hospody, pár lidí pravidelně čučí do mobilu. Mám chuť vraždit a za to je 15 let.

5 3
možnosti

Je to smutné, jak se lidé stali závislí na technologiích. Sedím se skupinkou přátel u oběda a minimálně polovina z nich hledí do telefonu. A všude kolem sebe vidím takové asociály, kteří jsou společenští pouze na sociálních sítích. Proto takový telefon nevlastním a vlastnit ani nebudu.

1 2
možnosti

Tak to je smutné. To se mi s mými přáteli nestává, my se spolu bavíme. A smartphony máme všichni do jednoho.

3 0
možnosti

Aplikaci vyzkouším na sobě, ale moc velkou váhu bych tomuto výzkumu nedával. Když se kolem sebe rozhlížím v tramvaji, tak chytrý mobil mají nejčastěji v ruce lidi ve věku 13-19, starší ho používají méně.

0 0
možnosti

Ale že mi to trvalo, než jsem si toho smartounu na tý fotce všiml .... :-)

4 0
možnosti