Diskuze

Některé čínské mobily nemají v Česku co dělat

Mobily čínských výrobců jsou stále populárnější díky výbornému poměru výkonu a ceny. Jenže mnozí tamní výrobci své modely v Evropě vůbec oficiálně nenabízejí a telefonům chybí evropská homologace. V tom případě nesmí být na evropském, tedy ani českém trhu provozovány. Sankce přitom nejsou zanedbatelné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A je to tady, zase nějaká Evropská homologace :/ Ať už jde EU někam....

0 0
možnosti
Foto

Před lety, když začínal internet, museli jsme používat t.zv. akustický koppler, zpravidla s 300 Baudy, později i s 1200 Baudy- ten dokázal přenést už 120 písmenek za vteřinu, pokud byla linka dobrá.

Připojit se něčím přímo na linku bylo zakázáno, Telekom hrozil i vězením. Když přišly první modemy pro PC, někdy v roce 1993, musely mít osvědčení poštovní správy a to bylo velmi drahé. Modem ale dokázal i 38kBaud, čili 40 tisíc znaků za vteřinu. To zní v době, kdy i to nejlevnější připojení k internetu dokáže stonásobek té rychlosti směšně, ale i to bývalo spojeno s vysokými náklady.

Mobil žádný drát nemá, tak nač by bylo třeba ho nějak testovat? Pokud neodpovídá specifikaci sítě, tak se zkrátka nepřipojí a je to. Jediné, co by měl uživatel ve vlastním zájmu kontrolovat, je vysokofrekvenční výkon,  vyzařující i do jeho ucha. Lepší je, používat headset- tím se to vyzařování zamezí. Jenomže i zde je už velká unifikace- výrobců těch IC pro mobily není moc a všichni se drží na předpisy. Nějaké další homologace jsou už jenom vyděračství.

0 0
možnosti

K čemu takový článek slouží, krom snahy oficiálních dovozců o odstranění konkurentů ?

0 0
možnosti

Tak jsem se schvalne mrkl na telefon a tablet a nasel na obou, byt telefon ma dovedne ukryte pod baterii. Jinak ten popis CE neni uplne presny (dotyka se kruznice vnitrniho oblouku C) a odlisnost spociva v prostredni carce E, ktera je u evropskeho certifikatu kratsi, zatimco u China Export jsou linky zarovnane.

0 0
možnosti

Všichni víme, že asi 90% "eshopů" prodává věci z Činy, ale všem to je jedno. Přitom by stačilo poslat upozornění na ČOI a třeba se na ně podívají. Nicméně v Číně se dá koupit i telefon s CE pro EU, ale jóó ty už sou dražší (ale pořád levnější než u nás) a málokdo si je koupí.

0 0
možnosti

No ja neviem, staci sa pozriet na  COI, SOI, kolko vyrobkov sa stahuje z trhu (znackovych), a to maju x-certifikatov, papierov, overeni zo skusobne a aj napriek tomu su skodlive, nebezpecne...

Ja nevidim rozdiel, ci si nieco kupim v obcohde, alebo  z ciny za 1/3 ceny len v inom obale. 

Aj tak vacsina velkych firiem ma fabriky v cine. A u cinanov vacsinou plati, ze dokazu vyrobit za 1euro, ale aj za 100eur tu istu vec, rozdiel je vsak v kvalite.

1 0
možnosti

P84e92t34r 54Č80e59r63n21ý

30. 8. 2014 21:02

Já vím, že to je trochu malinké odbočení, ale ........

Snad je to dva roky co jsem četl na Technetu, jak si stěžovali

amíci, že jim začínali blbnout rakety či naváděné střely, protože tam používali činské  šváby, či nějaké součástky.

Tak pak chtějte po našinci nenakupovat levně :-P

0 0
možnosti

Jak je vidět, problém homologace a její smysl je tady pro řadu diskutujících "expertů" vzdálenější, než španělská vesnice škoda slov.

1 0
možnosti

R27a89d26e46k 53H24o98r27á32k

30. 8. 2014 12:04

Asi tak 1/3 schvalovacích procesů pro úspěšnou homologaci v ČR má smysl, zbylé 2/3 jsou jen pro vykazování činnosti patřičných úřadů. A tak je to v EU se vším.

1 2
možnosti

A co tím jako chcete říci?

Že to je tím pádem možné obcházet? Není. :-)

2 0
možnosti

2 telefony, ani jeden CE nemá. ;-D

1 0
možnosti