Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Voláte zvláštním lidem? Agáta vás možná slyší

Co všechno umí policie díky telefonům? Odposlouchávat, ale i sledovat pohyb. MF DNES nahlédla pod pokličku tajných příprav na odposlechy. Policie má k dispozici i nejmodernější systém Agáta, který zjistí, kde přesně se člověk s telefonem nachází.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

CZ

Prasata policejní jsou to..

0/0
5.12.2008 21:21

zapvit

Informace jako tip
Proč může policie, informace o drogách, využít jen jako tip a nemůžou mu to přišít sohromady! Bylo by to jednodušší soudci by měli méně práce policie taky a více času najiné zločiny!
0/0
2.9.2005 20:20

Kupte si ROHDE&SCHWARZ - nic tajneho :-)
Vyroba bezi uz nekolik let a nez neco napisete tak se informujte radeji u vyrobce. Schopnosti zarizeni jsou vetsi a nestatni majitele jsou asi pod dohledem.  :-)
0/0
28.10.2004 20:15

dodo

a co tahle?

No nevim kde bych začal.Právě jsem dočetl všechny příspěvky a jsem rozhozem názory a hádkami těmi místními specialisty elektrotechniky.Určitě jsou v něčem dobří,ale radši at hledají jiný obor než tehle kolem odposlechu.V některých příspěvcích jsem poznal i rozčílené policisty kteří se svou mluvou nezapřou.Nedávno si jeden múj známý koupil za pár korun takové to malé blikátko na mobil které se rozbliká při příchozím či odchozím hovoru nebo sms,a povídá-ja jsem v poho kdyby mi odebírali hovor při klidové stavu mobilu tak to vidím-Zdá se to být jasné jako facka,ne??ale obrovský omyl.např.takový bluetooth na mobilech je suprovní přiklad opaku.Zkuste poslat přes bluetooth: sms či jakýkoliv obsah kamarádovi který je v dosahu vašeho bluetoothu(cca.max 10-15metrú).Za předpokladu,že máte oba signál vašeho operátora tak po něm posílaný obsah profičí aniž by se jakákoli blikačka rozblikala.Celá problematika je dalekosáhlejší než kdo múže jen pomyslet.Mobily jsou prostě jen inteligentnější vysílačky a vše co pustíte do éteru to není problém odchytit či rozšifrovat nebo rozkódovat.

Ano mají ti pravdu co říkají,že mobil se přihlašuje na centrálu jak svým tel.čislem tak imei telefonu.(vyr.č.telefonu),ale těch přihlašovacích položek tam je i víc a hodně lidí tohle neví.Ale na celé registraci je nejduležitější POLOŽKA KTEROU OPERÁTOR REGISTRUJE JAKO ......................Název nikomu stejně nic neřekne,k popisu bych uvedl,že to je na stejné bázi,nebo spíš hodně podobné emailu či I.P.adresy zrovna tak jako na vašem internetu kdy provozovatel vašeho internetu ověřuje váš oprávněný přístup a heslo.Pokud policie žádá odposlech toho či onoho mobilu tak v prvé řadě se zajímá o tuhle položku pod kterou jsou zahrnuty všechny ostatní.(místo prvního, pruběžného a posledního přihlášení-myšleno tím pod kterýma BTS.,jaké kodování bylo použito,jaká byla použita frekvence,protože každy operátor má svúj vyhraněný rozsah frekvence který je od do a každá BTS to má taky tak nastaveno.Automatická úprava času. atd.atd.)

Některé názory tady byli i takové,že nejlepší je přenosy šifrovat,to je určitě možné ale jen data.Ze zákona vyplyvá,že data múžete šifrovat ovšem hlas ne,a to ani kodovat či jinak pozměňovat.A k zmíněnému 128 bitovému šifrování.-Toto šifrování spatřilo světlo světa v roce 1977.Myslíte si,že toto šifrování není po 27 letech překonáno???????teoreticky to muže být při braní v úvahu pohyblivých přenosových frekvencí a každodení změně kliče a změně centralního klíče bezpečné,ale určitě bych se přikláněl k šifrování 256bitu,sice se podstatně zmenší možnost odeslat co největší počet znaku v sms.(běžně je 160 znaku)a další věc ,múže problém s komunikaci softwaru pro šifrováni s kompatibilitou mobilu či umístění procesoru s tišťakem.a to opomíjím problémy s programování tohoto šifrování.Jinak Agáta 128 prý bez problému zvládá.přece jenom to je hlavně o matematice.

A pro ty co se tady hádají ohledně BTS,antén a směrových antén.Řešíte tady jak se na směrovat na ten daný zajímavý mobil.Co takhle se postavit s agátou do dané lokality kde by se mněla daná osoba či mobil nacházet a jak vy tady tvrdíte mobil se ve většině možností přeladí na tu BTS která má silnější zdroj signálu,tak proč nepřebudit Agátou všechny místní signály a natahnout všechny mobily v okolí a následně se s Agátou pustit za sledovanou osobou a vyeliminovat všechny ostatní nepotřebné mobily stále s tím vybuzeným zdrojem Agáty(BTS).myslíte si,že někdo tady hlída a zvlášt policejní A.uroveň signálu??????

Já myslím,že všichni uděláme líp když se budem zajímat o to,že pořízení všechny policejní techniky není zrovna nejlevnější a kdo si myslíte,že to nakonec zaplatí????Stát?Policie? nebo to jde v prvotní fázi z naší kapsy?jen pro to,že policie bude mít úspěchy aby byli ti dobří a mohli zase dostat přidáno?a co ti co to oddřou-ano ti si vlastně platí odposlechy svojí prací.

Úznávám našeho pana prezidenta,protože vypadá to že mu to nezačalo být lhostejné a pocítíl to na vlastní kúži.Jenomže to je jak skočit do oceánu a hledat odtok s se zátkou.Nebo,že by to byla práce BIS?Ta spousta otázek mně snad jednou zabije......................................................

Čestně prohlašuji,že nejsem ani policistou ani mechanikem od jakehokoli operátora či odborníkem na elektroniku.

0/0
6.11.2004 21:00

- noface -

Re: Kupte si ROHDE&SCHWARZ - nic tajneho :-)
Aha. Docela by mě zajímalo, jakým způsobem jsou majitelé těchto telefonů pod dohledem...
0/0
3.3.2005 15:20

Lad

Re: Kupte si ROHDE&SCHWARZ - nic tajneho :-)
Mimochodem, tato firma dodala Českému telekomunikačnímu úřadu systém automatického monitoringu využívání kmitočtového spektra... Že by se z Vysočan stávala druhá BISka?
0/0
1.4.2005 13:47

Béda

odposlech mobilní sítě ?

Osobně si myslím, že statisícům lidí to je a může být úplně fuk. Jestliže je v tomto státě takový obrovský nárůst trestné činnosti, tak by každý normální člověk zatleskal čemukoliv, co ho do budoucna může ochránit. A pakliže blbci a lumpové si do mobilů povídají ještě o tom co vyvádějí, tak by jim měla být ještě naopak nakopaná prdel a potom je zavřít 2x tolik. Kecat umí každý, tak ať někdo vymyslí proti zločnu něco účinnějšího - pak ať teda kritizuje.Jsem obyčejný člověk, který sice nemá zkušenosti, jako jiní pisatelé, ale ve svém životě se nechci bát vyjít večer před dům, aby mě kdokoliv přetáhl přes hlavu, nebo pořád číst o tom, jak se krade ve velkém a všichni jen koukáme jako bulíci

Beda

0/0
27.10.2004 14:57

Bédo

Re: odposlech mobilní sítě ?

Tak si představ, že nějakej fízl (třeba otec tvé nastávající, jemuž se nezamlouváš) ti napíchne telefon a bude se ze všech sil snažit vyštrachat na tebe nějaké svinstvo, aby své dcerunce ukázal, co seš vlastně za zlořáda (samozřejmě to navlíkne tak, že se někde doslechl...)

Odposlechy ano, ale pod téměř paranoidní kontrolou veřejnosti - a to se dnes neděje. Parlamentní komise, která má nad používáním operační tehniky dohlížet, má příliš malé pravomoci. To by se mělo změnit.

;-)

0/0
27.10.2004 16:47

Béda

Re: odposlech mobilní sítě ?
Zneužití je svinstvo, ale pokud se tu hovoří, tak souhlas k odposlechu mobilu musí dát soud - pakliže budoucí thách bude takovýto soudce, pak jsem asi stejně v hajzlu i bez odposlechu. Pochopitelně může stejně  " selhat " např. starosta a vykecat na mne co jsem dělal v 15 letech na 1.máje a podobně. Ale myslím, že podstata problemu je v něčem jiném. Těmi odposlechy se s největší pravděpodobností myslí ochrana občanů a státu před zločinem a různými "ekonomickými " darebáky a koumáky. Každý stát, a to i demokratický se přece musí umět bránit, aby ho různí hajzlové nemohli likvidovat ekonomicky, nebo politicky. Nejsem teoretik a mužu se mýlit, ale stát nás má bránit. Pochopitelně zneužívat se mohou odposlechy, nebo stracené zdravotní záznamy a podobně. Dříve policajt uměl dát lumpovi po hubě a asi opravdu měl nějaký respekt. Dnes ho může v rámci takzvané demokracie každý poslat třeba do prdele a hodně lidí tomu tleská. Pak jim někdo ukradne auto, nebo je přepadne, okrade a najednou mají všichni plnou hubu toho, jak by ti policajti měli pořádně fungovat. Většinou se tedy budou ozývat potrefené husy, nebo mladí kluci, které vždy sere jakýkoliv opruz a buzerování - ale pořádek nějaký být musí. Myslíte, že se podělám, když si někdo poslechne, že se půjdu zítra ožrat s kamošem, nebo přítelkyní ?
0/0
27.10.2004 17:06

1049an

Re: odposlech mobilní sítě ?
Ty jsi opravdu Béďa. Kdo nic neudělal, ten se bát nemusí, že jo? To už říkal ten šáša s knírem. A co má Agáta a odposlechy společného s tím, jestli tě večer před barákem Dežo od sousedů vezme klackem přes záda, to jsem opravdu nepochopil. Jsi jako vepřík, který veřejně souhlasí s tím, že se postaví nová jatka. Uvědom si, že o tom, co jsi udělal nebo neudělal správně nerozhoduješ v naší zemi ty ale státní zástupci a soudci. Jirka Kajínek by ti o tom mohl vyprávět. Tak houšť a větší kapky, nejen odposlechy ale taky kamery do každé ložnice a identifikační radiové náramky. A čipování. A povinné nošení visaček se jmény, fotkou a rodným číslem na kabátě. A vytetovaný kód na těle každého občana, staršího 1 roku. Když se všichni budeme znát jménem, tak zločin vymizí. Teda dohřál jsi mě...
0/0
28.10.2004 19:00

Paja

Echolan
Mnoho povyku pro nic. Spojené státy zaznamenávají na své norské základně Echolan věškerou komunikaci, která lze zachytit. No a co? Když je to baví. Ať si mě poslouchá, kdo chce. Mě je to celkem fuk. :-))))
0/0
26.10.2004 23:43

Leto_Atreides

Skotské základně. A ten systém se jmenuje Echelon.
A není to nic jiného, než elektronický fašismus.
0/0
27.10.2004 16:53

Vetsi kravinu o odposlechu u oscara jsem neslysel, to jsou asi pak odposlouchavani vsichni moji znami co maji oscara :) vsude to vyzvani !
0/0
8.10.2004 19:12

dan

Pro mne za mne
At si mne poslouchaj kdyz je to bavi. Kdyz muzou vzhazovat prachy za takovzhle blbosti, stejne kdyz nekoho poradnyho chztej tak ho zas pustej a zadnej loupeznik stejne skodu neuhradi (Kozeny, Hsystem, quanto souckova apod. ) tak o co jde holt se vi ze je nekdo lump nebo blbec a statu mizej korunky jedna za druhou no a za dalsi korunky se  plytva na takovejhle nesmyslech, misto toho se blbe tlacha. Doporucuju pravidelne sledovat zaznam z parlamentu pripadne senatu. Osobni navstevu nedoporucuji, a uz vubec sebou nenoste rajcata a jine vrhaci zbrane .
0/0
4.10.2004 0:14

rabbit

TEST ODPOSLECHU
vytocte cislo 608-033005 a hned zjistite jestli jste odposlouchavani u Oskara. Pokud se ozve dlouhy ton tak jste, pokud se ozve, ze volane cislo neexistuje tak jste cisty.
0/0
29.9.2004 15:57

Carnero

ID
Co vim, tak kazda BTS ma svoje vlastni identifikaci (cisla ktera jsou vide v servisnim menu mobilu)... nema nekdo tyhle cisla Agat? Tedy pokud od BTS neprebere i identifikaci.
0/0
29.9.2004 13:38

něňa

tak já jsem zločinec?
tím,že používám třeba Oskartu? Neskutečné.............
0/0
29.9.2004 8:05

něňa

nejsem technoid

ale domnívám se, že když budete mít stále nové SIMky netarifní (go,twist, oskarta),stále nové či "ojeté" mobily, tak stejně nemaj šanci. A hlavně lidičky vyndávat baterie!

Ale nedělám si iluze o tomto neokomunistickém policejním státě.

 

0/0
29.9.2004 8:02

MaJa

Pisatel ma vesmes pravdu. Urcit polohu na centimetry lze. Podle zpozdeni odpovedi mobilu. I kdyz musime brat v uvahu ze i mobil startuje timesloty pochybne a nemusi zacinat vzdy presne. Vzdyt uvnitr je jen jednoduchy pocitac ktery to ridi. Ale po dlouhodobe aproximaci se poloha urcit da velmi presne. V praxi nemusite mit zadne vybaveni na urceni pozice v v okruku 1km, protoze kazda BSC ma informace o tom jak daleko je mobil od BTS, protoze koriguje prave to zpozdeni sireni signalu. Pro bezny provoz staci korekce po 500m. Z tohodle zrejme vychazi lokator tmobile. Co se tyka parabolicke anteny na 900 resp 1800... tak kdo rika ze je kruhova, kdo rika ze je na strese, nikdy jste neslyseli o tom ze parabola miri nahoru a na strese je zrcadlo. Co parabola ktera ma tvar obdelniku. Divili byste se jak muze vypadat paradni antena. Tady nejde ani o zisk ale o vyraznou smerovos v jednotkach stupnu. Pokud ona chyti mobil, zvladne ho presmerovat na sebe... tak je to mozne. Ostatnim mobilum muze rikat aby se spojovali jinam a nebo je musi obslouzit taky. Mobil sice sam vyhledava nejsilnejsi stanici, ale pouze pokud ztrati spojeni s tou posledni. Jinak sit sama mobiu rika "ted poslouchej tenhle kanal". Muzete jezdit autem a mobil si nezavysila, pokud je dobra sit. Pouze posloucha pokynu site. Takze tak nejak to muze fungovat. Problem nastava s kodovanim komunikace. SMS jsou v pohode, ty kodovane nejsou. Problem s hovorem, protoze k tomu potrebujete spolupracovat se siti. Musite znat soukrome klice na stran site. Jinak opravdu nic moc neodposlechnete. Podle me nelze si predstavovat ze Agata pracuje autonomne bez podpory operatora. To by slo kdyby se tvarila jako roamingovy partner, ktery stejne musi mit pristup do HLR puvodniho operatora. To nema cenu rozebirat, protoze vetsina lidi tu dela machry a pritom toho vi opravdu malo. Ja tomu taky moc nerozumim a proto pouze jen spekuluji. Ty  trapne poznamky o odposlouchavani z vypadlou baterii hovori to jen o tom ze o tom hovno vite a mozna ze autor o tom moc nevi a prepsal jak slysel, tak na tom neni nic spatneho, pokud ma informace z odborneho a duveryhodneho zdroje. Jednodussi nez mu tu nadavat by bylo podivat se po vyrobci tohodle zarizeni a ziskat od nej nejake materialy a apak si udelat nazor. Nemyslim si ze by to bylo nemozne.
0/0
28.9.2004 12:36

Karel Julis

Re:
...Tady nejde ani o zisk ale o vyraznou smerovos v jednotkach stupnu... Ano. Odbornost přispěvatelova, neznaje prostého faktu, že směrovost a zisk antény jdou ruku v ruce, svázány poměrně jednoznačným vztahem, mi opět velmi pomáhá s tím mým komplexem. Děkuji. ...Ja tomu taky moc nerozumim a proto pouze jen spekuluji... Ano. To je charakterizováno poměrně přesně. KJ
0/0
28.9.2004 20:38

llu

...a jeste me reknete ze me muzou odposlouchavat i kdyz je vytahla batt....jsou tam nabity kondenzatory:-))))
0/0
28.9.2004 0:36

xxx

tak zaprve, mobilu se dá říct použij tuhle BTS ... zadruhe, agata se tvari proti bts operatora jako obyčejný mobil zatreti, žádný zákon nezakazuje přijímat elektromagnetické signály v eteru zactvrte, jmeno a cislo bts si muzu vycucat z prstu proste se jenom obevim jako bts a mobilu o tom reknu jako jakakoli jina bts pak tomu mobilu reku aby se ohlasil a budu se vydavat za operatora od kteryho ma kartu, od teto doby mam zakazany pro vsechny mobily krome toho kterej potrebuji komunikaci takze preze mne muze volat jenom muj cíl, no a pak jenom čekám a snažím se aby se nerozpadlo spojení mezi námi dvěma. zapate, tim že jsem se tvařil jakoo bts jsem porušil telekomunikační zákon, když ten hovor usliším nebo nahraju tak i zákon na ochranu osobních údajů, zašesté, pokud bych se nechtěl tvářit jako bts musel bych rozlomil kodovanou komunikaci neni to problem, potrebuji k tomu jenom asi 12 G dat. Zalistujte ve starších číslech CHIPu byl tam popis možného útoku zasedmé. i v bodě šest porušujete zákon na ochranu soukromí ovšem je to prakticky nedokazatelne protože jenom posloucháte a to v okruhu dosahu mobilu což je nějaký ten kilometr. zaosme, mějte se faj a přestante dýlovat ty drogy velký bratr vás sleduje
0/0
27.9.2004 15:35

Karel Julis

Podezřelé ...
Přišlo mi už nějak podezřelé, že na Mobilu dlouho nevyšla žádná pořádná hloupost. Začínalo se mi stýskat po "prutových vysílačkách" a "rezonančních obvodech" mobilních telefonků ... Dříve tu takovéhle blbosti publikoval jeden z autorů a krásně mi kompenzoval můj vlastní Minderwertigkeiskomplex, vždycky jsem si totiž mohl ríci, že je někdo ještě větší hňup než já. Nicméně tento článek na uvedenou sérii krásně navazuje a jsem šťasten, že tento trend je opět mezi námi. Zvláště úvahy o prabolické anténě, která není vidět a přitom slouží k šíření GSM signálu (dororučuji spočítat si nutný rozměr ziskové paraboly na 900MHz, i na 1.8GHz vychází rozměry, které by se do nástavby Tranzitu maskovaly docela pikantně). Inu, kachnička jak vyšitá. Mimochodem, proč jezdit s takovýmto autem, když na operačním centru každého mobilního operátora jsou potřebné informace pěkně na jednom stole a pod střechou? KJ
0/0
27.9.2004 13:33

Otase

LOLIK :))))))
Tady asi nekdo cte scifi literaturu ze ?:))))) zacni treba psat knizky ...ale nepis do novin :))) tHx
0/0
25.8.2004 19:52

Axiom

BTS a agata

Pokud nahradi Agata BTS spustte si netmonitor a ejhle vy mate BTS pred barakem :) K sifrovani, nejjednodussi je pozadat o ten algoritmus, pokud mate soudni rozhodnuti radi vam ho zdeli. Je to jednoduche a k tem amikum ano maji preci Enron v anglii. Dneska se v komunikaci ani neuserete aniž by to někdo kdo to vědět chce nevěděl.. Good Luck

PS: prostě se s tim naučte žít...

0/0
25.8.2004 13:13

bassaq

Policie a stopovani telefonu
To je sice hezke ze nasi mili organi sou schopni najit dceru podle telefonu ale kdyz mi negdo ukradne auto a ja podle t-mobile lokatoru reknu kde zhruba je, myslite si ze tam pojedou auto hledat? NE! WYSEROU SE NA TO!! neni to pro ne totiz dukaz! takze at si dou i s agatou DO -PRDELE- :P
0/0
25.8.2004 9:28

operator

to je fakt sila
Nemuzu uverit, ze neco takovyho vyleze do sveta, ten clovek je uplnej analfabet co se GSM tyce. At uz radsi nic nepise!!!!!
0/0
24.8.2004 15:56

od zdroje

hahaha
tak o nějakých zmiňovaných centimetrech si můžou nechat zdát, s trochou fantazie 50m.
0/0
24.8.2004 12:58

crakulka

odposlech

Jedno je jiste,  muzete byt odposlouchavani a je lhostejno jak.

V podstate jste s mobilem jedna velka chodici stenice. Domnivat se,

ze odposlech muze povolit jedine soudce je nesmysl.

Jakykoli Vas hovor muze byt zneuzit. Tot vse.

0/0
23.8.2004 20:24

Tak tady, tady to zije...

clanek dle americkeho spionazniho filmu
fakt jsem se pobavil, chtel bych mit taky tak bujnou fantazii... :o) s pozdravem, jaaa
0/0
22.8.2004 10:38

Barbar

hehe :-)) DObrá prdel :-)))
Mno kolik je agát atd. se nemusíte ptát fízláků, ale klidně vám to řeknou i operátoři (protože bez jejich spolupráce by to jaksi nešlo, zhe :-))) Mimochodem všechny tyhle skvosty, co údajně umí agáta zvládá síť operátora úplně f klidu... Mimochodem ty "odposlechy" nejsou tak úplně odposlechy, protože stejně VEŠKERA komunikace se nahrává, komprimuje a ukládá... ze zákona má tohle operátor dovolený (možná povonost, přesně nevím...) dělat 3 měsíce a pak se to má mazat, ale třeba z vlastní zkušenosti vím, že ET si to nechává dva roky :-)) Mno a pak samozřejmě jen stačí si do takové databázičky zajít a vytáhnout, co je potřeba...
Prostě mobily jsou takhle celkem k *ovnu... ovšem úplně jiná situace je, pokud "podsvětí" používá mobily na datovou komunikaci a šikovně to šifruje :-) občas tam pošle nějakej fake, aby to hochům, kteří se to snaží louskat trochu zamotalo makovičky :-)))
--
Já osobně si myslím, že každé této "ilegální skupině" by se vyplatilo platit si člověka, kterej by se právě staral o komunikaci tak, aby byla bezpečná...
Třeba v té fotbalové korupci šlo prostě o takový strašný prachy, akce jak sviňa, ale ztroskotá to na takové chujovině a skoro všechny tak usvědčí :-(((
--
A třeba já bych dokázal zajistit komunikaci, aby je ti lammers od cajzlů nevymákli, ale nepotřebuju to, protože já se akorát tak bavím s přítelkyní o tom kde se dneska sejdem :-))))
--
btw: A víte proč jsou cajzli vždycky v technologiích o pár kroků nazpátek??? Protože na IT policejních odděleních dělají lidi, kteří by jinak v tomhle oboru moc úspěšní nebyli (a není se taky co divit za ty mini platy, jaký tam dostávají)
Ale možná se k nim jednou přidám abych byl winner :-)) a objasnil z 700 podezření inet pirátství 3 případy za rok :-)))) LOL, čímž bych překonal dosavadní rekord 2 za rok, pak bych dostal nějakej cár papíru a Kája Gott by mi zazpíval na "security přednášce" :-))))) Mno ještě uvidíme :-)))))) Ale mě by zase nebavilo posílat do lochu šikovný borce od počítačů, kteří vlastně nic nedělají... :-(((
0/0
21.8.2004 17:09

Upřesnění

Re: hehe :-)) DObrá prdel :-)))
Jen pro upřesnění... Operátoři sice mají ze zákona povinnost uchovávat 3 měsíce databázi o komunikaci všech svých zákazníků, ale NESMÍ si uchovávat konkrétní znění této komunikace. Jde pouze o čísla a o BTS, přes které tato komunikace prošla. Samozřejmě i SMS, GPRS...
0/0
25.8.2004 10:32

Puk

1997
To co tady popisuje tak se nazívá IMSI catcher a je to asi z roku 1997 takže touhle dobou to je u nás novinka
0/0
20.8.2004 20:17

Re: 1997
0/0
23.8.2004 14:42

Egyptan

...dobry vtip....mate nas za kreteny?
.....az na par (asi 90%) nepresnosti je to docela clanek vhodny mozna pro ctenare rekrutovane z rad materske skolky, ci nedokoncene zakladky....uroven Mobil.cz jde fakt neskutecne do hajzlu......:/
0/0
20.8.2004 16:37

Grovik

otvor jako VRATA...
...neboli dira! To je v tomhle clanku jeden zasadni fakt. Veskera komunikace mezi BTS a telefonem je sifrovana tusim ze se pouzivaji 64 a 128bitove klice.. takze kdo z vas ho dokaze behem dvacetiminutoveho rozhovoru alespon z pulky lousknout je GENIUS a hlavne ... ma nejvykonejsi masinu pdod sluncem ;-). Presneji... tento kod se stale mneni je plovouci pouziva se k autentizace a nasledne k zasifrovani hovoru protoze GSM je digitalni sit je to bez problemu.. Navic kazdy operator ma podle zakona o telekomunikaci povine odposlechovou mistnost ;-) takze jaka gata? Telefni cislo se odposlouchava u poeratora.. SMSky posle na vazdanai od policie operator taky stejne jako seznam hovoru a vsechno ostatni... Agata je proste nesmysl... navic je treba siuvedomit ze aby nekdo odklonil celou BTS musel by mit tu samou BTS na tom aute! a navic .. jak by se na to tvaril asi operator kyby mu rekneme po praze litala nejaka podivna BTS? to je prece blbost.. Kdo tohle npsal by zaslouzil ZLOMIT RUCE!!
0/0
19.8.2004 20:24

Re: otvor jako VRATA...
Znám jen základ zapojení sítě GSM ale pochopil jsem z článku že Agáta pracuje v síti jako jedna z BTS, stane se součástí GSM sítě a mobilně (auto jede, brm brm)si hledá určité telefony. Tudíž Agátu nezajímá nějaký šifrování mezi telefonem a BTS.Šifrování probíhá mezi Agátou(BTS) a mobilem. BTSky mezi sebou komunikují buď pevnými okruhy nebo mikrovlnými spoji. Na těchto okruzích nebo spojích(který vedou áž do Prahy) by mohla fungovat nějaká ochrana a nebo taky ne. Aby mohla Agáta fungovat musí jí operátor také povolit přistupovat do GSM sítě, takže kdo provozuje svou sokromou Agátu tak musí mít svý lidi u konfigurace GSM sítě mobilního operátora.
0/0
20.8.2004 7:51

Lukáš

Re: otvor jako VRATA...

1-Přenos od mobilního telefonu je šifrován v a5/2 lousknout se to dá při hovoru nad dvě minuty za sekundu. 2 Agáta jak ji tady říkají nahradí BTS a na BTS od operátora se chová jako sledovaný mobil není potřeba nikoho mít u operátora.Celý datový  tok je zachycen a to se už dají dělat divy.

0/0
21.8.2004 9:53

Jerry

Re: otvor jako VRATA...
To by me zajimalo, jestli ma Policie CR licenci od CTU a na vysilani v pasmu 900 a 1800Mhz:-) Prece neni mozne si jen tak postavit vysilac a provozovat ho. Ne ze by to nebylo spatne, treba domu bych si hodil mikrocelu a na barak antenu a mel bych plny signal po celem byte (ted chytam jednu, 2 carky, nekde ani to ne)
0/0
23.8.2004 13:07

Copy

Re: otvor jako VRATA...

proč by to nebylo možný? zákon č. 151/2000 Sb. o telekomunikacích jasně definuje:

Úřad (ČTU) rozhoduje o schválení nebo uznání koncového zařízení s výjimkou těch případů, kdy je zařízení užíváno výlučně pro:

- úkoly zpravodajských služeb

- úkoly Policie ČR v oblasti bezpečnosti

- služby pátrání celního úřadu

- úkoly ozbrojených sil ČR

V těchto případech může Úřad leda držet papulu a bát se, aby neodposlechli nějakou jeho korupční debatu :-)

0/0
27.9.2004 23:51

Upřesnění 3

Re: otvor jako VRATA...
Linky mezi BTS samozřejmě chráněny jsou...
0/0
25.8.2004 10:41

Anglan

Re: otvor jako VRATA...
Souhlasim A co takhle  dezinformace v MF Uz byla jen sranda jak ten clanek vychazel Na titulcich mel vyjit den predem ale uvnitr nic Pak az druhy den s omluvou Chudak ten novinar asi  to sefredaktorovi  BIS rozmluvila  Ted jsi zajmova osoba nebo te naverbujou        PMT
0/0
24.8.2004 19:04

Upřesnění

Re: otvor jako VRATA...
Rozlousknout 128bit šifrování zřejmě není zase takový problém. Jde to u Wi-Fi, půjde to i u GSM...
0/0
25.8.2004 10:37

Upřesnění 2

Re: otvor jako VRATA...
Prolomit 128bit šifrování zřejmě není zase až takový problém. Jde to Wi-Fi, půjde to i u GSM...
0/0
25.8.2004 10:39

Cvalda

Lepčí než Blesk

Četl jsem si takhle na netu blesk. Bylo tam taky něco o tomto super přístroji.

Tam to bylo ještě lepší, psali, že ikdyž má člověk debila vypnuty , tak ho dokáží lokalizovat a odposlouchávat, pomůže jedině vytažení baterie.

No, děkuji bohu alespoň za takový článek.

Děkuji

0/0
19.8.2004 16:17

Mili

Tupy AUTOR
Kdyby si autor tohoto clanku neco precetl o GSM nez o tom zacne psat slinty, tak by nemohl napsat, ze v pripade te ztrace holcicky ze diky teto pry suberzbrani:-D byla nalezena. To mohl napsat jen GUMA, protoze jak se znamo, lze mobilni telefon lokalizovat a bez TE zazracne super zbrane:-D a to pomoci site v zavislosti na rozmistteni BTS, urcity telefon s presnosti az na par desitek metru!! A na to nepotrebuje nikdo superzbran.Pokud autor clanku nepovazuje i za super zbran stopovaciho psa, ktereho policie urcite taky ma:-)), a kteremu urcite staci priblizne urceni polohy na par desitek nebo stovek metru a bych nekoho nasel...:-)
0/0
19.8.2004 14:56

Medved

Science Fiction
Autor publikuje do mnoha SciFi a fantasy časopisů a tomu také odpovídá kvalita tohoto článku.Větší blbost jsem opravdu dlouho nečetl.Ano jsme všichni v Matrixu a toto je jeho nedílná součást.Doporučuji vyšetření v bohnicích na oddělení pro paranoidní schizofreniky.
0/0
19.8.2004 14:06

ja

Nápad
a co takhle si koupit sim kartu někde za hranicemi a použivat to přes roaming..-))) hmm? vyjde to sice draže ale podle měn je to daleko meně lokalizovatelne....-))) co vy na to odbornici?
0/0
18.8.2004 19:00

a

Achylova pata
Pokud Agata funguje jako BTS tak ma achylovu patu jako prase . Kdo neco vi o GSM technologii, tak mu to musi okamzite dojit.
0/0
3.8.2004 19:16

Luke

Lokalizace
Krom toho ze mi spousta veci prijde opravdu jako vtip tak mi hlavne neni jasne na co potrebuje Policie Agatu k dohledani pozice, kdyz to operator se svou dostupnou technologii dokaze bez problemu taky ??!!
0/0
3.8.2004 10:12Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.