Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co jste chtěli vědět o Samsungu D600

aktualizováno 
Samsung D600e je špičkový multimediální mobil. Podrobnou recenzi jsme vám přinesli před pár dny. Na nejčastější otázky z diskuse a na další podrobnosti o telefonu se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Samsung D600e je jeden z nejlepších multimediálních mobilů s bohatou výbavou. V minulých dnech jsme vám přinesli recenzi tohoto telefonu a také test, v kterém jsme srovnávali fotografie pořízené tímto mobilem s největšími konkurenty na trhu. V dnešním článku se pokusíme odpovědět na nejčastější otázky, které se ohledně tohoto telefonu v diskusích objevují. Přidáváme odpovědi i na další otázky, na které se nás čtenáři ptají v e-mailech, případně na otázky které se objevují mezi zájemci o telefon na internetu.

Pokud v dnešním článku nenajdete odpověd právě na tu vaši otázku, položte ji do diskuse pod článkem a my se jí pokusíme zodpovědět. Před tím ale doporučujeme přečíst podrobnou recenzi tohoto telefonu, kterou najdete zde.

 

Lze telefon připojit k počítači pomocí USB kabelu?

Ano, ale jen samostatně pro správu dat v paměti telefonu a samostatně pro správu dat na paměťové kartě. Správa dat v paměti telefonu se aktivuje automaticky, pro správu dat na kartě je nutné v menu zvolit požadovanou položku. Není možné ovládat obě paměti najednou.

Existuje synchronizační program pro tento mobil?

Ano, jmenuje se Samsung PC studio 3 a má úplně novou grafickou podobu. Je zdarma a lze jej stáhnout například z německých stránek výrobce. Instalace programu má asi 47 MB.

Co umí synchronizační program pro Samsung D600?

Samsung PC studio 3 má deset základních položek, prohlédnout si je můžete na obrázku. Program je poměrně kvalitní a umí toho hodně. Lze spravovat všechny základní funkce telefonu, editovat fotografie, melodie, videa a další multimediální položky.

 

 

 

Lze do telefonu nahrát libovolné video?

Synchronizační software Samsung PC studio 3 nabízí možnost konverze videí do požadovaného formátu MPEG4 a to z formátů AVI, 3GP a dalších. Konverze je snadná a program dokonce dokáže překonvertovat obraz i s titulky. Maximální rozlišení je 320 x 240 obrazových bodů při 15 snímcích za sekundu a stereofonním zvuku. Obraz lze následně sledovat i na televizi.

Kvalita konverze je vynikající, problém ale může být s pamětí. Jeden dvacetiminutový díl kresleného seriálu s výše uvedenými parametry má po konverzi zhruba 65 MB. A v současné době jsou k dispozici používané karty Trans Flash s maximální kapacitou 512 MB. U hodně dlouhého filmu by bylo nutné snížit kvalitu.

Lze video přehrávat přes celý displej?

Ne, není to možné. Video se zobrazí v okně přes zhruba 2/3 displeje, pod ním je vždy ovládací panel.

Je stereofonní poslech kvalitní?

Stereofonní poslech je kvalitní a i dostatečně hlasitý. Lze jej použít i v jedoucím autě. To platí i o hlasitém odposlechu při telefonování.

Jaká lze k telefonu připojit sluchátka?

S telefonem se dodávají stereofonní sluchátka s konektorem, který Samsung používá u většiny svých novějších telefonů. Kvalita těchto sluchátek není nikterak ohromující. Lze použít i stereofonní Bluetooth sluchátka, ty ale bude nutné zakoupit jako příslušenství a v této chvíli neznáme jejich cenu, ani kdy budou na trhu. Jejich kvalita je lehce nadprůměrná.

Lze k telefonu připojit libovolná sluchátka?

Ano i ne. Přímo to možné není, ale Samsung má ve své nabídce redukci, která je zakončena standardním konektorem Jack 3,5 mm. Na této redukci je i mikrofon, takže jí lze použít i jako HF sadu. Reprodukovaný zvuk je pak nerozeznatelný od jiného MP3 přehrávače. Dostupnost a cenu redukce neznáme.

Umí telefon vyzváněcí profily?

Ne, vyzváněcí profily umí ze současných mobilů značky Samsung jen některé přístroje pro sítě třetí generace (Z140, Z300, Z500).

Má telefon integrované rádio?

Ne, Samsung D600e nemá integrované rádio.

Přehrává telefon MP3 na pozadí?

Ne, telefon neumí přehrávat MP3 na pozadí. Při příchozím hovoru se přehrávání přeruší a následně lze pokračovat. Lze přehrávat MP3 i u zavřeného telefonu, ale nikoliv na pozadí.

Lze při poslechu MP3 přijmout hovor a SMS?

Ano, při poslechu MP3 a příchozím hovoru telefon automaticky přeruší reprodukci a zobrazí příchozí hovor. Po jeho ukončení se telefon zeptá, jestli je zájem o pokračování přehrávání. Skladba se pak začne přehrávat od začátku. O příchozí SMS telefon upozorní k jejímu přečtení je ale nutné přehrávač opustit.

Je menu telefonu rychlé?

Ano, menu telefonu je velmi svižné a ty i při procházení uložených souborů a to jak v paměti telefonu tak na paměťové kartě.

Umí telefon naráz vibrovat i vyzvánět zároveň?

Ano, ale jen pokud je to vlastnost konkrétní melodie. Existují programy, v kterých lze přidat k polyfonní melodii formátu SMAF vibrace. Standardně lze v menu telefonu nastavit, aby přístroj nejdřív vibroval a pak začal zvonit.

Lze použít libovolnou vyzváněcí melodii?

Jako vyzváněcí melodii lze použít jakoukoliv MP3 skladbu, či podporovaný formát melodií SMAF. Melodie mohou být polyfonní a až šedesátičtyřhlasé. U skladeb MP3 nelze použít melodii na paměťové kartě.

Lze ke kontaktu přiřadit fotografii nebo video?

Ano, ke kontaktu v paměti telefonu lze přiřadit libovolnou fotografii či videonahrávku.

Lze u příchozího hovoru ztišit vyzvánění?

Ano. V menu telefonu lze nastavit, zda se při příchozím hovoru pomocí bočního tlačítka hovor odmítne, nebo jen ztlumí vyzvánění. Tato volba musí být nastavena dopředu.

Je možné do telefonu nahrávat Java aplikace?

Ano, ale pouze přes Wap. Není to možné ani s pomocí synchronizačního softwaru.

Je výstup na televizi stereofonní?

Ano, výstup je stereofonní. Konektor je typu Cinch – dva stereofonní kanály a video.

Je možné na televizi přehrávat obraz přes celou obrazovku?

Ano, při prohlížení fotografií a při přehrávání videa je obraz roztažen přes celou obrazovku. Bohužel se nám nepodařilo do telefonu zkonvertovat video s vyšším rozlišením než je 320 x 240 (352 x 288) obrazových bodů a v tomto případě je obraz méně kvalitní.

Je v telefonu prohlížeč souborů Word, Excel a dalších?

V testovaném vzorku jsme jej neměli, v jednom z předchozích vzorků ano. Podle zástupců výrobce by v prodejních kusech tento prohlížeč měl být. Prohlížeč nabízí plynulý zoom.

Podporuje funkci USB Mass Storage?

Ano, pro připojení paměťové karty není nutné cokoliv instalovat, u Windows XP stačí automatická instalace standardního zařízení Mass Storage.

Nabíjí se telefon při spojení s počítačem pomocí USB kabelu?

Ano, telefon se nabíjí bez ohledu na prováděnou činnost.

Jde při focení vypnout zvuk?

Ano, v tichém režimu nemá spoušť žádný zvuk.

Lze nahrávat videa s neomezenou délkou?

Ano, limitem je volná paměť.

Lze soubory kopírovat z a na paměťovou kartu?

Ano, lze je kopírovat i přesouvat z a na kartu.

Jaké paměťové karty telefon podporuje?

Jedná se o karty Trans Flash, nebo-li T-Flash, nebo-li microSD. V současné době jsou na trhu karty s kapacitou až 512 MB, cena takové karty se pohybuje okolo 1 500 Kč.

Lze měnit karty bez nutnosti vypínat telefon?

Ano, je to možné, slot na paměťové karty je na boku telefonu.

Lze použít stejnou nabíječku jako je u jiných modelů výrobce?

Ano i ne. Konektor nabíječky je stejný se staršími modely výrobce, naopak je jiný, než používají modely E720 nebo E530.

Jak velkou MMS lze odeslat?

Maximální velikost zprávy je 300 KB, lze nastavit i limit 100 KB, který podporuje drtivá většina mobilů na trhu. Fotografii v plném rozlišení nelze v drtivé většině pomocí MMS poslat.

Používá slovník T9 diakritiku?

Ano i ne. Lze tuto možnost nastavit, k dispozici je slovník s diakritikou i bez ní. Slovník T9 lze trvale vypnout.

Nahradí dvoumegapixelový fotoaparát Samsungu D600 běžný digitální foťák?

To zatím ne, je ale možné s integrovaným dvoumegapixelovým fotoaparátem pořídit kvalitní fotografie. Někdy se ale fotka nepovede a na displeji to nelze s určitostí poznat. Ukázky fotografií připojujeme.

 

 
Vpravo je záběr s dvojnásobným přiblížením.

Má telefon EDGE?

Ano, Samsung D600e má EDGE třídy 10, ne verze Samsung D600 EDGE nemá. Existují dvě verze telefonu, jedna EDGE nemá, druhá ano. U nás se bude prodávat jen verze s EDGE. Telefon přítomnost EDGE v síti signalizuje ikonou na displeji.

Co je obsahem balení?

Telefon se ještě neprodává a přesný obsah balení neznáme. Ale neměl by v něm chybět USB kabel, stereofonní sluchátka a kabel pro připojení k televizi. Součástí balení by mělo být i CD se synchronizačním softwarem. Ten je ale možné stáhnout i z webu výrobce.

Autor:
Nejčtenější

Počet objednávek na Galaxy S8 předčil dosavadní rekord předchůdce o 30 procent
Hlasový asistent Bixby vám poslouží i v Česku. Pokud mluvíte anglicky

Samsung uvolnil svého hlasového asistenta i na český trh, stále však umí jen anglicky a korejsky.  celý článek

příslušenství k Samsungu Galaxy S8+
Natáhněte si na špičkový Samsung třeba mechanickou klávesnici

Vlastníci Samsungu Galaxy S8/S8+ mají spoustu možností, jakými doplňky si vylepšit svůj smartphone. Na výběr jsou různé kryty, pouzdra, sluchátka plus...  celý článek

Samsung Galaxy Note 8
Toto je nejlepší smartphone od Samsungu. Poprvé má duální foťák

Zapomeňte na nepovedený Note 7, Samsung totiž představil jeho nástupce, který je králem mobilů současnosti. Note 8 má tu nejlepší možnou výbavu, velký displej...  celý článek

Samsung Galaxy S8
Prodeje Galaxy S8 nemusí být růžové, pomoci by mohl Note 8

Samsung při zmínce o prodejích svého nového top modelu pouze sdělil, že se prodává nejlépe v historii, ale žádná čísla neuvedl. Nyní to vypadá, že prodeje...  celý článek

Bude takto vypadat nejlepší letošní nokia?
Nokia osmičkou letos nekončí. Chystá ještě lepší smartphone

Minulý týden představená Nokia 8 je první novodobou nokií, která snese srovnání s těmi nejlepšími smartphony. Vrcholem letošního roku ovšem není, prý se totiž...  celý článek

Další z rubriky

Samsungu Galaxy S8 Active
Zálesácká Galaxy S8 odhalena ze všech stran. Známe i výbavu

Příprava odolné varianty Samsungu Galaxy S8 dávno není tajemstvím. Známy jsou technické parametry, podobu pak v minulých dnech potvrdily kvalitní rendery,...  celý článek

Samsung Galaxy S8 Active
Bude nepřehlédnutelný. Zlatý samsung pro zálesáky má maximální výbavu

Americký operátor AT&T oficiálně představil nový Samsung Galaxy S8 Active. Obrněná verze již nabízeného modelu nebude pro amerického operátora exkluzivně...  celý článek

Poutáním na představení Notu 8 ozdobil Samsung i Times Square
Živě z New Yorku: Samsung ukázal svůj nejvýkonnější a nejdražší mobil

Samsung v New Yorku právě představil nový model Note 8. Je to přístroj s mnoha nej. Nic lepšího zatím jihokorejský výrobce nevyrobil. Současně to však bude i...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.