Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mobilem volá už miliarda Číňanů. Ale 3G na chuť zatím nepřišli

  14:48
Čína se letos v březnu stala zemí s celosvětově největším počtem uživatelů služeb mobilní komunikace. Jejich počet pokořil miliardovou hranici. Číňané si pomalu zvykají i na 3G síť.

Počet uživatelů mobilních služeb v Číně pokořil miliardovou hranici. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Oproti letošnímu únoru zaznamenali čínští operátoři zvýšení celkového počtu uživatelů poskytovaných služeb o 1,3 %. V březnu využívalo mobilních služeb téměř 1,013 miliardy Číňanů.

Jedničkou mezi čínskými operátory je společnost China Mobile, jejíž klientská základna v březnu činila 667,2 milionu uživatelů. Pro představu jde o více jak dvojnásobek celkového počtu obyvatel Spojených států amerických. Druhým největším operátorem v Číně je společnost China Unicom, která měla v březnu celkem 209,49 milionu klientů. Třetí pozice náleží společnosti China Telecom s 135,83 milionu zákazníků.

Většina Číňanů dává i nadále přednost zejména základním levným službám, služby třetí generace si své přívržence získávají pomalu. U společnosti China Mobile využívalo v březnu vysokorychlostní 3G síť celkem 59,56 milionu klientů, u China Unicom 48,86 milionu klientů a u China Telecomu pak 43,55 milionu klientů.

Autoři: ,
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Kypr, Protaras
Kypr, Protaras

last-minute, polopenze, letecky, 8 dní

cena za osobu od 10 990 Kč

Bulharsko, Slunečné PobřežíBulharsko, Slunečné Pobřeží

od 12 490 Kč za osobu

Bulharsko, PrimorskoBulharsko, Primorsko

od 9 490 Kč za osobu

Mobilem volá už miliarda Číňanů. Ale 3G na chuť zatím nepřišli

Vedoucí kolotoče bez koček ...to musi byt slusny vejvar. Holt, asi jinej gang, co?
dci 1013 miliardy, těch je jak much
dresinek Proč nenapsali jeden bilion?
Vstoupit do diskuse

V diskusi je 3 příspěvků, poslední příspěvek 28. 4. 2012, 0:00

Najdete na iDNES.cz