Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv - Svět Windows CE - únor 1999

aktualizováno 
Archiv zpráv a novinek z oblasti Windows CE za únor 1999.
Aktuální téma
Průvodce mobilní kanceláří
Tento původce Vám pomůže sestavit mobilní
kancelář na míru
podle Vašich představ.

Konference o Windows CE v češtině!

  
27. února 1999
Technická podpora: Y2K problém u MS Schedule
Pokud synchronizujete svoje data s MS Schedule můžete narazit na problém, že některé položky nelze synchronizovat, protože období jejich opakování přesahuje rok 2000. Popis problému a jeho řešení přináší stránky podpory Microsoftu (článek Q197195 ). http://support.microsoft.com

Nyní můžete obchodovat elektronicky!
Společnost Portfolio Praha uvedla do zkušebního provozu internetový obchod zaměřený na mobilní přístroje s Windows-CE, paměťové karty, software a doplňky pro mobilní kancelář.

Řešení pro Lotus Notes
Konektivita s aplikacemi Lotus Notes je jednou z klíčových podmínek pro nasazení Windows CE přístrojů do podnikových řešení. Díky nedávno ohlášeným klientům pro HPC a PPC je integrace možná. Jednoduché off-line řešení vychází asi na 150 USD pro jednotlivého uživatele. Komplexní řešení s instalací komunikačního modulu na Dominu server se pohybuje v cenách přes sto tisíc korun. Další odkazy pro zájemce. Obrázky (HPC) a (PPC).

 
25. února 1999
Tascal Filer, Tascal Explorer, Tascal FilerEx
Pokud už máte plné zuby céčkovského průzkumníka přes celé okno, ve kterém se nedá ani rozumně procházet po adresářích, pak je tu pro vás dvojice užitečných programů od japonské firmy TascalSoft.

Palm-sized PC: TaskPro 2.0
Maximum informací pro PPC v jednom menu: přepínání aplikací, zavírání programů, statistika, informace o volné paměti a stavu baterií.

Nová verze CD-ROMu Národní jazyková podpora pro Windows CE
Společnost Portfolio Praha uvádí novou verzi CD-ROMu Národní jazyková podpora pro Windows CE. Rostoucí počet uživatelů počítačů s Windows CE ocení tuto kolekci programů s komentáři v českém jazyce. Na novém CD-ROMu přichází přes 200 MB software a informací, díky kterým lze výrazně rozšířit možnosti kapesních počítačů.

Hodiny pro HPC/HPC Pro
Změňte HPC v hodiny s alarmem. Více informací zde. Ukázky obrazovek - (1) a (2)

 
23. února 1999
Iomega Clik
Podobně jako Iomega Zip nebo Jaz je nový Iomega Clik zařízení pro ukládání dat. Rozdíl je v tom, že výrobce sleduje podporu kapesních zařízení typu HPC. Každá disketa Click pojme 40 MB dat, která mohou být snadno přenášena mezi kapesními počítači, digitálními kamerami atp.

Levný handheld Casiopea A-20
Tento model s černobílým displejem je v současné době jeden z nejlevějších modelů s Windows CE 2.0. Pokud vás zajímají recenze, jedna je na Živě a druhá je na Notebooky CZ.

 
21. února 1999
Přehled upgrade počítačů s Windows CE
Díky upgrade je možné podstatně rozšířit možnosti handheld PC. Stále jsou dostupné upgrady pro některá HPC s CE 1.0. Jako novinka přicházejí upgrady na Windows CE Professional.

Windows CE v Čechách pomalu vystrkuje růžky
Není žádné tajemství, že informace na webu v češtině o Windows CE a přístrojích s tímto systémem jsou značně chudé. Přesto se již blíží doba, kdy se WinCE dostane do náplně některých firem. Jedna z prvních vlaštovek je stránka firmy AK Signal.

 
19. února 1999
Technická podpora: Velikost souborů omezena na 4 MB
Někteří uživatelů hlásí, že se jim nedaří do vnitřní paměti HPC nebo PPC uložit soubor větší než 4 MB. Problém se údajně týká jen CE 2.0. V CE 2.11 by měla být maximální velikost souboru 16 MB. mateos@bart.us.es, smakofs@nwlink.com

Dojmy z HPC?
Přiznám se, že na HPC nemám čas. Jinak se mi ale moc líbí. Docela dobře se na něm i píše. Dokážu si představit, že bych ho v terénu používal. Na pořádnou práci to není, ale alespoň mít po ruce např. svůj Outlook, moci napsat nějaký dokument... Problém je vždy se synchronizací toho, co máš doma,
a toho, co nosíš sebou, s baterkama atd. Např. začal jsem na tom něco psát a najednou pzzz..... a bylo to fuč. Pak HPC sice nastartovalo znovu, ale kde ni tu nic. Moje pracně zapsaná data byla pryč. jstika@telecom.cz

Odkazy na stránky
Pro usnadnění orientace v tom množství různých stránek na Internetu se zde budu
snažit shromáždit odkazy na stránky, které se zabývají Windows CE pro HPC a přidat k nim i krátký popis o jejich obsahu.

Nové Windows CE: začněte je brát vážně!
Pokud jsme několikrát předpovídali, že Microsoft bude s velkým úsilím vylepšovat operační systém pro kapesní počítače Windows CE, a bude záhy znamenat pro dominantní Piloty/Palm Piloty velkou hrozbu, pak se to začíná naplňovat.

Technická otázka: Přesměrování dat na kartu
Otázka: Mohu nějakým způsobem přesměrovat synchronizační adresář souboru z RAM palmtopu na kartu? Totéž mne trápí s attachmenty, které se ukládají v RAM. Je šance někde v registry?
Odpověď: Možnost přesměrovat attachmenty na kartu je dostupná u HPC Pro. Viz ukázka nastavení pošty.

 
16. února 1999
Technická podpora: IRDA komunikace na Nokia 8810
Pro úspěšné spojení přes IRDA je třeba mít N8810 s verzí softwaru 4.05 nebo novější. Verzi lze zjistit stiskem kláves *#0000#.

Powertoys pro PPC
Na microsoftím webu jsou nové Power Toys, tentokrát vydání pro PPC.

Novinky od Kobe únor '99
Ceny zatím zůstávají stejné Stříbrné modely Manager a Executive jsou skladem (v koncové o 700 Kč dražší). V únoru je zdarma (v ceně) - kombinovaná tužka, tričko, pouzdro za opasek. Kožené pouzdro na zip (peněženka) bude v březnu. GSM komunikaci budeme řešit technologii firmy OPTION, pokud vše půjde podle očekávání, nabídneme Vám řešení v průběhu března (pro GSM telefony Panasonic, Siemens, Sony, Nokia, Ericsson ...) - http://www.kobe.cz

Národní jazyková podpora pro Windows CE 2.11
Portfolio Praha dalo k dispozici upravenou verzi
jazykové podpory pro Windows CE 2.0 a 2.11. V rámci nabídky je možné získat paměťovou kartu Flash 8MB.

 
15. února 1999
Systém Klient CE
První softwarové vlaštovky pro Windows CE se objevují. Elektronické bankovnictví z Palm-sized PC je realitou. Systém Klient CE je aplikací určenou pro homebanking, elektronickou komunikaci s peněžním ústavem. Přináší možnost pracovat s bankovními účty z kteréhokoliv místa a to nejen v České republice.

HPC s Windows CE jen za 9 990 Kč
Poprvé v historii Windows CE je možné zakoupit nové přístroje s CE 2.0 za cenu pod 10 000 Kč včetně příslušenství.

HPC Pro od Packardů - HP Jornada 820
HP Jornada 820 Handheld PC je přenosný společník umožňující e-mail, takže můžete rychle a snadno komunikovat, a to ze všech míst, kam vás vaše práce zavede.

Nové displeje pro Palm-Sized PC jsou velmi kvalitní
Test časopisu PC Week ukázal, že obrazovky dvou prototypů PPC s Windows CE 2.11 (kódové označení Wywern) jsou snadno čitelné ve venkovním prostředí nebo při přímém slunečním osvitu. Další zajímavosti: uvedení PPC s barevnými displeji má podle odhadů snížit cenu černobílých modelů až o 200 USD. HP připravuje skládací klávesnici pro svůj model PPC. Ukázka obrazovek HP Jornada 420 a Everex Freestyle 540.

 
12. února 1999
Potřebujete spočítat velikost vašeho dokumentu?
Zde je řešení - program po jednoduchou statistiku dokumentů Pocket Word. Kromě dokumentů PWord jsou podporovány i RTF.

Technická podpora: Z modemu nelze vytáčet dlouhá čísla
Pokud voláte do zahraničí přes volací kartu, zjistíte, že fax/modemy mají většinou omezení 30 číslic, které lze vytočit. Pokud tedy chcete vytáčet více číslic, musíte část čísla vytočit ručně. DianeA@bsquare.com

Přístup na Internet VOL pro majitele Paegasu
Na Internet můžete přistupovat i přes Váš mobilní telefon. Pokud máte zakoupené plné konto u Video On Line, můžete připojit Váš počítač k Internetu bez jakýchkoli dalších plateb. Platíte pouze standardní hovorné Paegas - Paegas, (2.50 Kč/minuta). Pokud používáte mobilní telefon Paegas vytočte pro připojení na Internet číslo 4670. Ostatní uživatelé musí použít číslo 0603-124670.

 
8. února 1999
Nová PPC od předních výrobců
Firma HP na výstavě Consumer Electronics Show v Las Vegas předvedla v prosinci nový model PPC s beta verzí Windows CE s kódovým označením Wyvern. Během prvního čtvrtletí uvede HP na trh nový model Jornada 420, který má být prodáván za 519 USD. Podle informací má tento model mít vestavěnou podporu pageru Motorola CF1350 Flex Protocol. Podobně jako HP, připravuje svoje první PPC i Compaq. Přepokládá se, že vstup velkých počítačových firem na trh PPC, konečně rozhýbe prodej těchto přístrojů. tonywms@erols.com

Sunnysoft vyvíjí objednávkový systém
Podle sdělení ing. Duška z firmy Sunnysoft připravuje tato firma projekt objednávkového systému na bázi Windows CE pro mezinárodní firmu distribuující kosmetické výrobky. Zajímavostí je využití rozpoznávání písma při vkládání objednávek.

Technická podpora: Klávesová makra pro Windows CE
Otázka: Jak mohu vkládat krátké texty pomocí maker? Například pro vkládání hlavičky do P-Wordu.
Odpověď: Funkce maker je funkce dostupná v programu ArtSKey. Marka se editují v souboru Artskey.ini. Zde je popis.

 
4. února 1999
Technická podpora: Instalace Ethernet karty
Na CD-ROM Windows CE Serices 2.1 je v adresáři Optional Component/Ethernert components ... soubor ethernet_readme.txt, kde je popsáno, co udělat, když máme PCMCIA kartu slučitelnou s NE2000. Ovšem mám pocit, že to na většině karet nefunguje a výrobci by měli dodávat k vlastním kartám ovladače speciálně pro Windows CE. Já mam osobně 3COM 3c589c a pro tu už existuji, ale nezkoušel jsem to. Vztahující se linky:

Rozšířené informace v našich rubrikách
Aktualizovali jsme informace v rubrikách FAQ, Palm-Sized PC a Přehled článků technické podpory.

 
3. února 1999
Nokia 8810 podporuje Windows CE
Trvalo to dlouho, ale je to tady! Nokia uveřejnila ovladač (nastavovací skript) pro N8810, takže lze vesele faxovat, emailovat a surfovat skrze IRDA rozhraní na tomto titěrném telefonu! (detaily)

128 bitové kryptování pro CEéčka
Upgrade pro HPC Pro, který rozšíří bezpečnostní schopnosti Pocket Internet Exploreru je na stránkách Microsoftu.

Technický problém:Chyba v přechodu na letní/zimní čas nebo při synchronizaci
Pře synchronizaci a zejména pře přechodu z letního na zimní čas může dojít k posunu schůzek o jednu hodinu. Tento problém je popisován na stránkách technické podpory firmy Microsoft - Article ID: Q189704, Q192327, Q193469 - jeggy@worldnet.att.net

Solus™ Basic - GPS řešení pro WinCE
GPS (Global Positioning System) je způsob, jak pomocí satelitů zaměřit svou pozici s přesností na několik metrů. Nyní již existuje program, který dovoluje používat na WinCE zařízení mapy spolu s GPS přístrojem a tak se lze snadno kdekoli (v USA) zorientovat.

Dolary a centy
Program Dollars and CEnts je freeware. Slouží ke správě toku vašich peněz. Testovací verze je dostupná zde.

 
1. února 1999
Terminátor 2 a kapesní počítače
Pokud jste v sobotu 30/1 sledovali film Terminátor 2, možná jste si všimli, že mladý O'Connor dvakrát použil kapesní počítač: jednou k vybrání herního automatu a podruhé k otevření trezoru. Onen kapesní počítač je skutečně existující model Atari Portfolio, který byl vyráběn v letech 1989 až 1993. Byl to historicky první Handheld PC.

NS/Basic 1.0 pro Windows CE
Lze programovat přímo na Windows CE? Jaké jsou zkušenosti uživatele s používáním Windows CE a s používáním programu NS/Basic?

Prohlížeč Internetu (browser) pro PPC
HandWEB 1.0 CE je první prohlížeč pro PPC, který podporuje všechny potřebné funkce. Bližší informace včetně demoverze očekávejte během tohoto týdne.

Technická otázka: Jak je to s verzemi programu ArtSKey PPC? Je používání bezplatné?
Odpověď: Existují dvě verze programu ArtSKey PPC. První verze nepodporuje rozpoznávání písma. Používání této verze je bezplatné. V současné době je tento program dostupný pod označením verze 4018. Druhá verze označovaná ArtSKey PPC Plus (stávající číselné označení 4021 a kit pro rozpoznávání písma) podporuje rozpoznávání písma, a její používání je placené. Avšak vzhledem k tomu, že probíhá testování této verze, je v současné době možné získat bezplatně registraci i pro verzi ArtSKey PPC Plus.

Compaq uvede PPC a HPC Pro
Standardní PPC s barevným displejem 240x320 se dá očekávat od Compaqu během prvního čtvrtletí. Na druhé čtvrtletí je plánován HPC Pro.

Autor:
Nejčtenější

Android 8 se bude jmenovat po sušenkách Oreo
Android O se bude jmenovat po slepovaných sušenkách

Už je to (skoro) jasné. Nový Android, zatím známý jako O, se bude jmenovat po slepované sušence Oreo. Alespoň tomu vše nasvědčuje.   celý článek

Tchajwanský průmyslový designér Chris Wu navrhl koncept chytrých hodinek s...
Tyto chytré hodinky jsou opravdu inovativní. Mají otočný displej

Chytré hodinky s operačním systémem jsou poměrně mladou záležitostí, na trhu se objevily poprvé před čtyřmi roky. Doposud se ovšem mezi uživatele nerozšířily...  celý článek

LG V30
LG začalo určovat trendy. Ukazuje, jak má vypadat moderní smartphone

Z nenápadného výrobce se stal jeden z určujících producentů chytrých telefonů. Chystaná novinka to zanedlouho potvrdí.  celý článek

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Apple iPhone 6 a iPhone 6 Plus
Apple vyprodává iPhony. Už stačí necelých 10 tisíc i na velký model

Apple v nejbližší době představí nové iPhony. Aby vyprázdnil sklady, vyprodává starší modely. V Česku tak tento týden klesla cena modelu 6 pod 10 tisíc korun.   celý článek

Další z rubriky

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

Google Pixel 2 od HTC.
Pixel 2 na prvním obrázku. Vypadá to na hodně konzervativní přístroj

Letos se dočkáme druhé generace smartphonů Pixel od Googlu. Základní model některými vlastnostmi možná nepříjemně překvapí. Jinak bude ze staré školy.  celý článek

Špičkové smartphony pro rok 2017: Honor 8 Pro, HTC U11, Huawei P10 Plus, LG G6,...
Který smartphone je nejvýkonnější? Porovnali jsme výkon těch nejlepších

Špičkové smartphony současnosti mají obrovský výpočetní výkon. Ale který je ten nejvýkonnější? Vzali jsme šest aktuálních androidích top modelů a prohnali je...  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.