Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Archiv - Svět Windows CE - květen 1999

aktualizováno 
Archiv zpráv a novinek z oblasti Windows CE za květen 1999.
31. května 1999
Další přehrávač MP3 - HUM
Tak a je tu další přehrávač souborů *.wav a *.mp3.

NEC bude mít v Čechách další model
Podle sdělení dovozce přístrojů NEC se již brzy dočkáme nového modelu NEC Mobile Pro 800 i v Čechách. Zatím tu máme jeho staršího a menšího bratra NEC 770.

Co čeká Windows CE?
Jakou cestou půjdou CEéčka? Názory různých odborníků se liší. Přečtěte si co si o tom myslí někteří analytici.

 
25. května 1999
Technická podpora pro uživatele - MS Outlook a Windows CE
Tento dokument vám pomůže, pokud máte problémy se synchronizací - například: Jak zabránit vzniku duplikovaných položek při synchronizaci? Jak mohu synchronizovat s vícero počítači?

Audio a video pro WinCE
Měl jsem možnost vyzkoušet demo HUMu a mohu vám oznámit, že to je teda konečně něco. Přehrává MP3 a WAVy, grafika srovnatelná s přehrávači na PC. Obsluha je velmi jednoduchá a dá se v pohodě ovládat i pouze prsty. Snad jediným záporem je cena cca 40$. Demo naleznete na http://cesoft.bsp-support.cz         petrsaroch@iol.cz

 
18. května 1999
Názory uživatelů: Nedostatečná podpora Windows CE
Největším "nedostatkem" WinCE zařízení je jejich nedostatečná podpora ze strany oficiálních zastoupení výrobců těchto produktů v ČR.

Řešení klávesnice pro HP 680
HP 680 má netradiční klávesnici a při porovnání s klávesnicí psacího stroje je patrný rozdíl, zejména v okolí klávesy Enter. Pro snazší způsob používání klávesnice je k dispozici upravené rozložení klávesnice použitelné s lokalizačním programem ArtSKey.

Přehled informací o HP 680

PowerTerm CE - Terminálový Emulátor
PowerTerm CE slúži na pripojenie užívateža k terminálovým systémom kdekožvek sa nachádza, mimo pracoviska, alebo na cestách. Jednoducho povedané, máte možnosť pripojiť sa k rôznym hosťovským systémom hocikedy a hocikde.

Jak je to s prohlížeči internetu na WinCE?
Podívejte se na tuto stránku. Naleznete informace o dostupných prohlížečích a také popisy kompatibility s různými HTMNL kódy.

Trio PhoneManager - program na správu mobilních telefonů
Firma Trio AB představuje program pro zprávu vašeho mobilního telefonu z přístrojů HP Jornada 680.

 
12. května 1999
Hewlett Packard 680 - jak ji vidí výrobce
Hewlett-Packard představuje nový přístroj HP Jornada 680 Handheld PC - kompaktního společníka vašeho PC, který vám zajistí vyšší produktivitu na cestách

Srovnání počítačů HP Jornada 680 a Psion 5
Kapesní počítač Psion mají vynikající postavení na trhu. Je jejich situace nyní ohrožena díky novým modelům počítačů s Windows CE? Porovnejte sami technické parametry a udělejte si vlastní závěr.

HPC a ethernet bezdrátově
Společnost Proxim nabízí pro oblast Windows CE PCMCIA kartu RangeLAN2 7420CE pro bezdrátové připojení HPC do sítě (případně i pro přímou peer-to-peer komunikaci mezi více zařízeními tohoto typu).

TascalRegEdit (verze 0.50)
Editor registrů pro Windows CE tak, jak jej znáte z Windows 95/98. Dříve než si začnete hrát s registry, doporučujeme udělat zálohu počítače.

 
10. května 1999
Systém Klient CE česká aplikace pro Windows CE 2.0
Klient CE je aplikací určenou pro mobilní homebanking, elektronickou komunikaci s peněžním ústavem. Přináší možnost pracovat s bankovními účty z kteréhokoliv místa a to nejen v České republice. Podporované banky: IPB, KB a ŽB, připravuje se Erste Bank Sparkassen, Sparkasse Wildviertler, Volksbank, Union Banka a ČS.

ArtSPen - rozpoznávání rukou psaného písma pro Windows CE
Přídavný modul Plus k programu ArtsKey je určen pro zadávání textů do libovolného programu, který máte nainstalovaný na svém handheldu. Stačí, když na libovolné místo na displeji napíšete znak či písmeno, a Plus je přeloží do psaného textu a vloží do okna. Můžete zadávat nové znaky a upravovat znaky v přiložené knihovně, čímž zlepšíte rozpoznávání pro jednotlivé způsoby psaní.

Ce4you Bazar -
Bazar se specializací na Windows CE a příslušenství. Výborná šance, jak výhodně koupit či prodat. Váš inzerát shlédne denně mnoho desítek návštěvníků. Plně uživatelská editace inzerátu, okamžité provedení změn.

Recenze Sharp HC 4500
Kapesní počítače od firmy Sharp byly vždy na vrcholu. Možná si ještě vzpomenete na Sharpy, které uměli Basic. Jak jsou na tom nové modely? Přečtěte si recenzi HC 4500 s Windows CE.

Aplikace TDK GSM Office CE
Program od firmy TDK Europe pro kompletní správu dat na mobilních telefonech GSM. Je určen pro systém Windows CE.

 
8. května 1999
Startovací bod pro hledání doplňků
Pokud hledáte doplňky pro vaše HPC/PPC/HPC Pro, zkuste třeba HPC Magazine (anglicky).

Diskusní skupiny o Windows CE
Phoenix WinCE Usersgroup - http://www.azpower.com/wince/

Computerworld o WinCE
Podívejme se na nedávné články v týdeníku Computerworld (CW). Číslo 18/99 na straně 10 přináší celostránkového průvodce osobními organizéry. CW 16/99 na straně 5 zmiňuje Windows CE v souvislosti s tenkými klienty, které nevyžadují žádnou údržbu. V CW 15/99 je podrobný článek "Ze zákulisí zrodu posledních Windows CE".

Ztráta dat v přístrojích s Windows CE
V lednu až březnu 1999 byl na Mobil Serveru proveden průzkum uživatelů Windows CE, který zjišťoval, jak často došlo ke ztrátě dat a jaké problémy to vyvolalo pro uživatele. Přes 18% dotázaných mělo vážné problémy.

 
5. května 1999
Casio vede s WinCE na celé čáře
V nedávné době se objevilo mnoho nových modelů s Windows CE. Především jsou to "obrovské" kapesní počítače typu HPC Pro (Sharp řada PV, Vadem Clio, Nec 770 a 800, HP Jornada 820) a celkem pestrá škála barevných PPC (Compaq, Casio, HP, Everex ...). Tyto modely vyvolávají dvě otázky: 1. Kdo bude kupovat "obrovské" handheldy, když si může pořídit mnohem výkonnější subnotebooky za celkem přijatelnou cenu?2. Kdo bude utrácet 25 000 za barevné hračky (přístroje typu PPC) bez klávesnice? Jen někteří výrobci si zatím uvědomili, že se s Windows CE lépe prosadí v jiných typech přístrojů: nejlepším příkladem je Casio - levný model E-15 má šanci stát se hitem, protože jiné barevné modely jsou příliš drahé, mají vysokou spotřebu a hlavně jsou na ostrém denním světle téměř nepoužitelné. Další příklad z dílny firmy Casio je čerstvě oznámený model "Computer Extender" zaměřený na studenty. Pokud bude takový přístroj dostatečně levný, lze si snadno představit, že se bude dobře prodávat a to především díky dobrému jménu, které v oblasti vědeckých kalkulátorů firma Casio má již řadu let.

Informace o Palm-size PC Casio E-15
Paměť 16 MB, procesor NEC VR4111, takt 69-MHz, napájení 2x AAA mikrotužkové články, typická životnost 20 hodin. Srovnání Casio E-15 a Nino 200.

Co je nového na ce4you?
Největší český web se softwarem pro Windows CE má pro vás mnoho novinek! Podívejte se co přibylo.

Technický tip: Připojení Windows CE pomocí terminálu
Pokud chcete přenést soubor na HPC/PPC a máte k dispozici počítač bez Windows CE Services (není instalován propojovací software) použijte program pro přenos dat mezi PC a HPC/PPC pomocí protokolu XMODEM. Software má název Filegram v. 1.00   tomas.kohoutek@telecom.cz

 
3. května 1999
Co je to Cassiopeia "Computer Extender"
Casio zatím jako jediný výrobce neoznámil žádné nové modely typu HPC Pro. Přesto se lze domnívat, že nově oznámený model Cassiopeia "Computer Extender" je vlastně upgradovaný model A-20. K počítači bude dodáván software, který dovolí jej plně použít pro matematicko/vědecké výpočty.

Jak dobře utratit 1060 USD
Podle zprávy na serveru Notebooky.cz je již Casio Cassiopeia 500 k dispozici na japonském trhu. Novinka vybavená TFT displejem s rozlišením 320x240 bodů je vybavena 32 bitovým procesorem NEC. Cena je stanovena na 830 USD, resp. 1060 USD za verzi 507, která je navíc vybavena 56k faxmodemem a má 32 MB RAM.

Na indiánské stezce
Co se skrývá pod krycími jmény Apache (Apač) a Thunder Bird (Pták hrom)?
a) hlavní a vedlejší hrdinové kovbojky od K. Máje; b) nové procesory firmy Intel; c) počítače HP Jornada 680 a Jornada 820 ? ("c" je správně)

CapShare 910
Kapesní skener na 100 stránek, propojitelný přes IRDA na notebook nebo WinCE. Zde je recenze (anglicky).

Autor:
Nejčtenější

Sony Xperia XZ1
Klasika bez výstředností a se skvělou výbavou. Nové top Sony se blíží

Sony si drží svůj styl a zavádění nových designových prvků nechává jiným. Proto i chystaná Xperia XZ1 bude konzervativně vypadající smartphone, ovšem se...  celý článek

rozbitý telefon
Revoluční patent: mobil si sám opraví prasklý displej

Zní to jako pořádné sci-fi, ale praskliny na displeji možná mobily v budoucnu opraví samy. Poslední patent Motoroly naznačuje, že se na takové technologii už...  celý článek

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

Huawei P10 Plus patří mezi nejlépe se prodávající modely značky
Huawei si jde za svým cílem. Apple by mohl sesadit už v tomto čtvrtletí

Společnost Huawei chce být v roce 2021 největším prodejcem smartphonů. Před sebou má dvě překážky - Apple a Samsung. V uplynulém čtvrtletí se však čínský...  celý článek

Další z rubriky

Alcatel Pop 4 (6)
Smartphonový Obr XXL za rozumné peníze. Test Alcatel Pop 4 (6)

Značka Alcatel dodává na trh celou řadu cenově atraktivních smartphonů, které přitom nesahají ke zbytečným kompromisům. Na první pohled je takovým přístrojem i...  celý článek

TP-Link Neffos X1 Max
Vyrábí hlavně routery, teď se vrhli na smartphony. A docela jim to jde

Při pohledu na značku TP-Link si mnoho z nás vzpomene na logo na domácím routeru, ovšem asi málokdo si ji spojí se smartphonem. To se však může brzy změnit,...  celý článek

Google Pixel 2 od HTC.
Pixel 2 na prvním obrázku. Vypadá to na hodně konzervativní přístroj

Letos se dočkáme druhé generace smartphonů Pixel od Googlu. Základní model některými vlastnostmi možná nepříjemně překvapí. Jinak bude ze staré školy.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.