Facebook Messenger překonal hranici miliardy stažení

Facebook Messenger překonal hranici miliardy stažení | foto: Facebook

Chcete lepší výdrž baterie? Zbavte se oficiální aplikace Facebooku

  • 95
Moderní smartphony dnes mají vše, co uživatel potřebuje. Velké jemné panely, výkonu na rozdávání a často i kvalitní fotoaparát. Jen ta výdrž baterie se nelepší. Překvapivě snadným receptem se ukazuje být odstranění Facebooku. Zkušenosti uživatelů říkají, že se výdrž baterie prodlouží a telefon se zrychlí.

Samozřejmě, že jsou i rychlejší cesty, jak baterii spolehlivě vyždímat. Mezi nejúčinnější patří hraní her nebo sledování videa a to nejlépe přes YouTube. Ovšem aplikace Facebooku se také ukazuje jako titul, který smartphonům příliš nesvědčí. Uživatelé si dlouhodobě stěžují na její pomalé reakce a na rychle mizející procenta baterie.

Nedávno se na Facebook ve svém smartphonu s Androidem zaměřil redaktor serveru AndroidCentral, Russell Holly. Z telefonu jej odinstaloval a začal svůj profil navštěvovat výhradně přes vestavěný prohlížeč Chrome a tento způsob nakonec díky implementaci většiny funkcí shledal jako dostatečně pohodlný. Samotnou aplikaci nijak zásadně nepostrádá a stejný krok radí i ostatním uživatelům.

Bez Facebooku se aplikace spouštějí rychleji

Na tento pokus krátce poté na fóru Reddit reagoval jeden z jeho členů s přezdívkou pbrandes_eth, který ze svého LG G4 odinstaloval Facebook i Messenger a následně zjišťoval, o kolik se zrychlí start aplikací.

V aplikaci DiscoMark, která je schopna měřit čas spouštění aplikací, vybral patnáct nejpoužívanějších titulů a test spouštění 15× zopakoval. Mezi každým z nich provedl reset telefonu, aby byly výsledky porovnatelné. Naměřené hodnoty pak porovnal s výsledky získané ještě před odebráním Facebooku a jeho Messengeru z aplikační nabídky. Ukázalo se, že bez nich bylo spouštění aplikací rychlejší o 15 procent.

Bez Facebooku se aplikace spouští rychleji. Podle uživatele pbrandes_eth o...
Bez Facebooku se aplikace spouští rychleji

Stejný test, jen s jinými aplikacemi, zkusili i další uživatelé fóra. Třeba uživatel s přezdívkou cloudbasejunkie takto otestoval Nexus 6P a zatímco s Facebookem se pětice aplikací spouštěla dohromady průměrně 3,8 s, po jeho eliminaci se čas snížil na 2,9 sekundy.

Bez Facebooku vstříc delší výdrži baterie

Russell Holly tak svým článkem spustil řetězovou reakci, kdy majitelé telefonů s Androidem ze svých přístrojů mažou Facebook i přidružený titul Messenger, který už nějakou dobu umí fungovat i samostatně.

Ke stejnému kroku se rozhodl i redaktor serveru The Guardian, Samuel Gibbs. Facebook Messenger sice ve svém Nexusu 6P ponechal, ale samotný Facebook odebral a nahradil jej alternativní aplikací Metal, jednoduchým titulem pro správu účtu na Facebooku i Twitteru.

Během testu jej nezajímalo rychlejší spouštění aplikací, zaměřil se spíše na výdrž baterie. Už na konci prvního pracovního dne bez „zlé aplikace“ baterie ukazovala o 20 procent větší zůstatek než obvykle. A k podobným výsledkům dospěl na konci každého dne v týdnu.

V titulu Metal měl přitom aktivována stejná upozornění a využíval jej se stejnou intenzitou jako Facebook. Jeho aktivita na sociální síti tak nebyla nijak utlumena a přesto byl nárůst výdrže znatelný.

Pokud na svém telefonu s Androidem používáte Facebook a žehráte na nízkou výdrž, zkuste se aplikace zbavit a svůj účet ovládat buď přes prohlížeč, nebo aplikaci Metal. O poznání delší výdrž baterie za tento jednoduchý pokus bezpochyby stojí.

Máte ve svém smartphonu aplikaci Facebooku?

Odstraněním aplikace Facebooku se zvýší výdrž baterie.

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 5. února 2016. Anketa je uzavřena.

Ne, nemám ve smartphonu aplikaci Facebooku
Ne, nemám ve smartphonu aplikaci Facebooku 2026
Ano, mám ve svém smartphonu aplikaci Facebooku
Ano, mám ve svém smartphonu aplikaci Facebooku 1478